Slovensko Lyžovanie správy Na Donovaloch majú jeden z najlepších snowparkov na Slovensku
Na Donovaloch majú jeden z najlepších snowparkov na Slovensku PDF Tlačiť E-mail
snowpark Donovaly
Pri pohľade na majstrovstvo niektorých snowboardistov a lyžiarov tuhne väčšine smrteľníkom krv v žilách. K tomu, aby snowboardisti či lyžiari mohli predvádzať skoky, saltá a podobné kaskadérske kúsky, musia mať kvalitné podmienky.

Podľa jedného z najlepších snowbordistov na Slovensku Richarda Kubiša sú práve na Donovaloch ideálne podmienky pre tento šport: „Chodím tu takmer každý deň aj preto, že bývam v Banskej Bystrici a mám to blízko. Čo je však podstatné, majú tu kvalitne upravený park a veľmi dobre vyshapeované (upravené) prekážky. Počas sezóny chodím často skákať aj v iných strediskách, ale nikde inde sa o park tak dobre nestarajú.“ „Kvalita parku sa nehodnotí tým, ako kto dokáže osadiť jednotlivé prekážky a skoky.

O kvalitný park sa treba hlavne dobre starať, to znamená denne udržiavať, aby mali športovci tie najlepšie podmienky,“ tvrdí Richard Kubáň, takzvaný headšejper, čiže vedúci freestyle parku. Ten sa denne stará hlavne o dostatok snehu v parku. „Nábehy, skoky a prekážky musia byť dokonale upravené, aj z dôvodu bezpečnosti, aby mali lyžiari a snowboardisti ideálne stopy na nábehy a bezpečné dopadové plochy,“ tvrdí Kubáň.

Na Donovaloch majú 3 veľké skoky a 11 prekážok. Nepatria síce k najväčším parkom, no snažia sa vytvoriť ideálne podmienky. Vyšantiť sa tam dokážu nielen majstri, ale aj začiatočníci, nesmie im však chýbať patričná dávka odvahy. Pravidelne na Donovaly chodia predvádzať svoje majstrovstvo aj freestylový lyžiari. Branislav Zboja a Tomáš Murgáč patria medzi slovenskú špičku.

BRATISLAVA 5. marca (PR - SITA)

Vaše hodnotenia

avatar Sueli
0
 
 
Fajn stredisko a lyžovačka, no len vtedy, keď je me1lo ľuded, pretože potom viac stojedte v rdcaoh ako lyžujete .. a suma 18€ za ste1tie na celfd deň je dosť privysoke1!!! To nemf4žete edsť ani na wecko, ani na čaj . !! Škoda, že neprede1vajfa bodove9 ledstky na jazdy, kfapite si počet je1zd, napr. 10 a mf4žete si ich minfať kedy chcete mf4žete posedieť, minfať v bufete čiže zarobia aj tam, a nie sa nahe1ňať za jazdami, lebo hodiny rfdchlo bežia
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Piatok, 06 Marec 2009 18:31