Slovensko rôzne recenzie Magio pláž - letné potešenia bez Pamely
Magio pláž - letné potešenia bez Pamely PDF Tlačiť E-mail
pošli na vybrali.sme.sk
RECENZIA: Konečne sa Medard umúdril a slnečné počasie mi dovolilo ísť sa pozrieť na umelo vytvorenú pláž v hlavnom meste pri Dunaji. Nachádza sa na petržalskej strane Dunaja medzi starým mostom a reštauráciou Aucafé.
Vzhľadom na množstvo návštevníkov na autách je trošku problém zaparkovať. Ak by sa vám to prihodilo, nechajte si auto v neďalekom obchodnom centre Aupark. Odtiaľ sa tam dostanete naprieč Sadom Janka Kráľa. Celá pláž pôsobí americky na štýl Baywatchu akurát tam žiaľ nestretnete Pamelu Anderson.


Niečo do úst za pár korún

Na celkom rozsiahlom priestore nájde pláže chtivý návštevník dosť možností vyžitia. Posedieť si môžete na okolo 600 sedačkách a zakúpiť si nápoje a jedlá za ceny primerané mestskej pláži. Veľké pivo vás tu vyjde od 1,25€ . Pol litrové nealko nápoje od 1,59 do 1,90€. Miešané drinky sú okolo 4,50€. Zdá sa, že je to bez obsluhy zato s príjemným personálom na bare. Ak po športových zápoleniach vyhladnete dá sa tu za celkom priaznivé ceny aj najesť. Napríklad také grilované špíziky s hranolkami stoja len 2€.

Atrakcie

Odporúčam na pláž prísť tak ako sa patrí, v šľapkách, aby ste sa mohli vyzuť a vychutnať si chôdzu po rozpálenom piesku. K dispozícii je dostatok miest na sedenie, prípadne si môžete bezplatne zobrať ležadlá, ktorých je tu viac ako 300 a umiestniť sa či už na slniečko alebo do tieňov stromov. Môžete sa pripojiť na bezplatný bezdrôtový internet a v pohode s výhľadom na dominanty mesta alebo výletné loďe si pozisťovať čo je vo svete nové. Ak si chcete zašportovať v prírode, toto je to pravé miesto. Zašantiť si môžete na plážových ihriskách, kde sa dá hrať volejbal, hádzaná, futbal, chýbať nemôže stolný tenis, minifutbal, ruské kolky, priestory pre petang, bedminton či frisbee alebo čokoľvek čo viete hrať na voľnej ploche. Počas slnečných dní je to tu dosť prepchané.

Fotky

Stretnúť môžete krásne slečny v plavkách, vyšportovaných chalanov aj pracujúcich či relaxujúcich s notebookmi na kolenách. Veľká časť návštevníkov sú mamičky s deťmi, ktoré tu majú ozajstný raj na vyšantenie na piesku. Preliezky, trampolíny, zmrzlina.. všetko čo deti zaujíma. Len treba dať pozor aby sa vám v tom množstve drobcov tí vaši nezapatrošili čo sa môže ľahko stať. Škoda, že táto pláž má k vode blízko, ale okúpať sa na nej nedá, pokiaľ nechcete aby vás prúd odniesol do Gabčíkova. Možnosť kúpať sa je v druhej bratislavskej pláži, ktorá je v areáli Incheby. Tam sa už platí vstupné ale je tam možnosť hodiť sa aj do bazénu. Bližšie o nej, nabudúce.

V kocke

Pre zhrnutie, pláž na Tyršovom nábreží je za dobrého počasia skvelým miestom na stretnutia s kamarátmi, šaňtenia s deťmi alebo len tak na relax po pracovnej dobe s pocitom kúsku plážového rezortu. Jedna výhoda, nebudú vás otravovať potulní predajcovia hodiniek, náramkov, klobúkov a ďalších „zbytočností“ len navečer snáď cecania chtivé komáre..

© tojeslovensko.sk (matoma) - všakovaké práva vyhradené!

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Nedeľa, 21 Jún 2009 18:52