Slovensko rôzne správy Magio pláž bude mať samoobslužnú knižnicu
Magio pláž bude mať samoobslužnú knižnicu PDF Tlačiť E-mail
Streda, 05 Máj 2010 20:56
Pláž by mala byť otvorená koncom mája, respektíve na prelome mája a júna. Knižnica by mohla fungovať od prelomu júna a júla. Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič Návštevníci pripravovanej Magio pláže na Tyršovom nábreží v bratislavskej Petržalke sa aj tento rok môžu tešiť na samoobslužnú knižnicu. Pre agentúru SITA to uviedol riaditeľ petržalskej miestnej knižnice Ernest Huska. Otvorená by mala byť na prelome júna a júla a opäť bude ponúkať letné čítanie. Pôjde napríklad o romány či detektívky. "Sú to vyradené knihy z knižničného fondu alebo darované," povedal Huska. Na pláži bude rovnako ako minulý rok jedna polička na knihy, tie sa však budú priebežne dopĺňať.

Podľa Husku to však bude oveľa častejšie ako v nedávno otvorenej samoobslužnej knižnici v bunkri a jeho guľometnej veži z druhej svetovej vojny na Kopčianskej ulici. S výstavbou Magio pláže sa už začalo, práce sú rozdelené do dvoch etáp. V prvej by mala byť pláž pripravená na Majáles, koncom mája, respektíve na prelome mája a júna by mala byť otvorená tradičná pláž so všetkým, čo k nej patrí. Viac ako 100 dní by mala ponúkať rovnaké služby ako vlani, pribudne však aj niekoľko noviniek i viac športovísk. Pre verejnosť by mala byť otvorená do septembra, do konca októbra by mali jej organizátori dať priestor do pôvodného stavu.

Podľa hovorcu mestskej časti Ľubomíra Andrassyho sa to týka odpratania piesku či úpravy trávnika. Mestská časť bude zároveň s políciou dohliadať na to, aby návštevníci neparkovali autami na plochách, kde to nie je povolené. V minulom roku priviezli na pláž 3,5-tisíca ton piesku. Magio pláž bola otvorená 94 dní a navštívilo ju 139-tisíc ľudí. Pláž bola pritom nejaký čas pre vysokú hladinu Dunaja a vylievanie rieky na nábrežie uzatvorená. Organizátori aj preto predĺžili fungovanie pláže, ktorá tak bola otvorená nie do utorka 1. septembra ale do nedele 6. septembra 2009.

BRATISLAVA 15. apríla (WEBNOVINY) - SITA

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.