Slovensko rôzne recenzie Jedlo, chľast, ženy a iné pamiatky v Bratislave
Jedlo, chľast, ženy a iné pamiatky v Bratislave PDF Tlačiť E-mail
pošli na vybrali.sme.sk
RECENZIA: Jasné, priznávam sa, že tento názov článku som zvolil preto, aby ste na neho klikli. Na druhej strane, názov článku by mal výstižne napovedať, o čom idem písať. Takže, ak vás zaujalo aspoň jedno slovo v názve, neodchádzajte.

Treba povedať, že som rodený a hrdý Bratislavčan a rozhodol som sa, že môj článok bude abstrahovať od akejkoľvek objektívnej kritiky Bratislavy. Namiesto kydania hnoja na naše hlavné mesto sa zameriam na oslavu jeho pamiatok a nočného života. Keďže som chlap, informácie budú podané s malým dôrazom na mužské pohlavie. Verím, že to bude osviežujúce.

Pamiatky

Aby som naplnil zameranie tohto webu, napíšem vám niečo o pamätihodnostiach mesta Bratislava.

  1. po prvé, Bratislava má krásne historické jadro, svojou rozlohou síce nepatrí k najväčším, ale poteší svojou komornou atmosférou
  2. po druhé, Bratislava zastrie Budapešť či Viedeň svojou panorámou. Mohutný Bratislavský hrad nad Dunajom v kombinácií s futuristickým mostom SNP dávajú Bratislave punc výnimočnosti. Takúto kombináciu stredovekej a modernej architektúry hocikde nenájdete. Myslím to vážne.
  3. Po tretie, vo Viedni či Budapešti žiaden prevratný kopec nie je, čím sa tieto mestá zriekajú nároku na peknú vyhliadku, napríklad na také moderné sídlisko akým je Petržalka. Opäť nežartujem.
Bratislava je rozhodne zaujímavá a treba si ju pozrieť. Najlepšie v lete, keď sú ulice plné ľudí a vzdialene pripomínajú prímorské letovisko. Chodenie po pamiatkach vám zaberie tak 1 až 2 dni. Fanatikom 3. Čo sa týka kultúry, máme tu ešte galérie, divadlá, rôzne koncerty a výborný festival Wilsonic či Jazzové dni.

Šesť pív na úvod...

Pamiatky máte pochodené, nohy boľavé a rozmýšľate, kde si niečo vypiť a zajesť. V Bratislave mám odpitých tak 13 rokov. Dosť na to, aby ste brali vážne to, čo tu napíšem. Inak povedané, ak ste cezpoľní, tieto riadky vám zaručia, že sa v Bratislave nestratíte. Dolu nájdete zoznam bratislavských podnikov, ktoré majú atmosféru, prijateľné ceny a nachádzajú sa v samotnom centre mesta. Páči sa:

PODHRADIE: U Čerta, U Pastiera , Vydrica, a Azyl...

Štyri susediace krčmy v Bratislavskom podhradí sú moje obľúbené. Oplatí sa sem prísť pred ôsmou, aby ste chytili flek. Vďaka relatívnej izolovanosti od samotného centra tu nestretnete anglický dobytok. Ani v jednom podniku sa poriadne nenajete, maximálne dostanete niečo malé pod zub. Hlavnou výhodou je príjemná a neformálna atmosféra, na Bratislavu relatívne slušné ceny piva a dobrého vína. Ak prídete v lete, dá sa príjemne posedieť vonku s výhľadom na impozantne nasvietený dóm Svätého Martina. Práve letné večery zvyknú byť výnimočné. Ľudia sedia na schodoch, postávajú na chodníku a debatujú s pivom v ruke... Zrazu je plná ulica a vy máte pocit, že sa koná malá Bratislavská fiesta...

CENTRUM: Café De Zwaan, Pivnička, Verne a spol...

Tri krčmy v najsamväčšom centre mesta, ktoré mám naozaj rád. Ak tam nenájdem miesto, mám ľahkú depresiu, hľadám náhradu a paberkujem po meste. Cafe De Zwaan je belgická krčma s naozaj dobrým belgickým pivom a chutným, ale relatívne drahým jedlom. Je tam obvykle nafajčené ako prasa.
Pivničku nájdete v podzemí, pod Redutou. Je tam obvykle nafajčené ako u dvoch prasiat, zato tam čapujú najlepší Budvar desinu v Bratislave. Keď k tomu pripočítate dobrú hudobnú a miestami aj živú produkciu, či zopár živých pankáčov, je to super voľba. V lete sa osadenstvo Pivničky rado rozlezie po námestí, čím Pivnička zdesaťnásobí svoju kapacitu...
Škoda, že vo Verne je stále obsadené, chodil by som tam častejšie...Jedlo, ceny, atmosféra či poloha sú ideálne.

OBCHODNÁ: Slovak pub a KGB

Dve gastronomické stálice na Obchodnej ulici. Sú to príjemné krčmy, kde sa dá chutne a za dobré peniaze najesť a napiť. Slovak pub brnká na národnú nôtu a KGB je vyzdobené v štýle ľahkého retra z čias komančov.

Tanec a lov

Dobre. Máte v sebe šesť pív, tri rumy a chcete sa páriť. V zásade máte niekoľko možností.

Nocny zivot v Bratislave

VEĽKÉ BUKVÁRNE STARÉHO MESTA: Trafo, Fashion club, Kartell, Ufo

Upozorňujem, že podmienkou vstupu sú lakované črievice, pukové gate a tučná hotovosť. Ak ste low-budget traveller, vaše šance na vstup sa blížia k nule. Pre prípad, že si nechcete nalievať pod stolom domácu slivku, pripravte si 100 EUR, s čím by ste mohli vystačiť tak do polnoci. Odmenou za premrhané peniaze vám bude pohľad na krásne bratislavské dievčatá v sexi oblečkoch, s dlhými nohami a výstrihmi. Netreba zabúdať, že ste aicky mimo hry. Verte tomu, že šiesty zmysel bratislavských zlatokopiek vás neomylne diskvalifikuje z akejkoľvek potenciálnej pohlavnej aktivity. Pre tých, čo sa utešujú heslom, že aj motyka vystrelí, poviem rovno - nevystrelí. Neplatia tiež príslovia: Odvážnemu šťastie praje, Raz to musím zlomiť a pod... Večer si tak užijete len v prípade, ak sa vyžívate v tancovaní, prípadne radi sledujete rozmnožovanie bohatších samcov. V rámci sociologického prieskumu však dávam 10 z 10 bodov!

KOKTEILOVÉ BARY: Medusa, Antinori, Greenwich, Havana a Malecón

Prevažne kokteilové bary. Vstup býva voľný, hudba v pohode a drinky drahé. Najradšej mám kubánsky bar Malecón na Dunajskom nábreží, kde hráva živá latino hudba, pekne to tam žije a bar má atmosféru. Za návštevu stojí aj Havana pod Michalskou bránou.

BRATISLAVSKÝ UNDEGROUND: Aligátor, Nu Spirit bar (Budha bar) a SUBCLUB.

Všetky tri podniky nájdete v podzemí a vrelo ich odporúčam. Aligátor je čistý rockový pub. Ak máte radi strkanicu a pogovačky na parkete, neobanujete. Treba prísť pred polnocou, aby ste stihli zapaľovanie baru za sprievodu kapely Ramstein. Pozor na obočie.
SUBCLUB (bývalé účko) nájdete zavŕtaný v kopci pod Bratislavským hradom v atómovom kryte. Je to legendárny klub, ktorý pravidelne hosťuje domácich a svetových dídžejov elektronickej hudby. Ak vám niečo hovoria žánre ako techno, drum ´n´ bass, electro, mininal a podobne, určite si z programu vyberiete.
Ak máte radi jazz, soul, funk alebo inú pozitívnu tanečnú hudbu, tak v Nu Spirite ste na správnom mieste. Program je bohatý počas celého týždňa a pravidelne tu hosťujú slovenskí a svetoví dídžeji žánru nu jazz.

INTERNÁTNA KLASIKA: Casey, 39, Unique a hlavne Elam

Ak vám nie je ľúto dať za taxi do 10 EUR, presuňte sa z centra do Mlynskej doliny. Nájdete tu zopár vysokoškolských klubov. Čo miniete na taxi, ušetríte desať krát na drinkoch. Za zmienku stojí hlavne Elam klub, ktorý je najväčší, najodľahlejší a má tradíciu. Kluby sú vyhľadávané prevažne študentmi z okolitých internátov, ktorí si tu ďaleko od svojich rodičov užívajú novozískanú slobodu. Sem tam sa môže stať, že tu narazíte na milú kombináciu lodičiek a šuštiakov, pričom outfit v podobe plesňových riflí tesne pod prsia kombinovaných s volánikovou blúzkou tiež nie je výnimkou. Pozor! Ak chcete večer skórovať, práve toto môže byť cesta. Vládne tu dobrá a úprimná atmosféra, čo je oproti škrobenejšiemu centru celkom príjemná zmena.

Vitajte v Bratislave :)

© tojeslovensko.sk (panjan) - všakovaké práva vyhradené!

Vaše hodnotenia

avatar hatani
+5
 
 
masaker , brutal som sa nasmial, tesim sa na dalsie prispevky :) *THUMBS UP*
avatar annabell
0
 
 
fashion je naj!:)
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Nedeľa, 05 Apríl 2009 15:10