Slovensko rôzne recenzie Expres festival s urazeným Táslerom
Expres festival s urazeným Táslerom PDF Tlačiť E-mail
pošli na vybrali.sme.sk
Už po tretí krát som sa vybral pozrieť na oslavu prvenstva v počúvanosti rádia Expres v areáli Zlatých pieskov v Bratislave.

Prečo som sa tam vrátil už tretí rok?

  • slovenské kapely
  • priateľská atmosféra
  • možnosť okúpať sa v jazere
  • prístupné vstupné
  • ohňostroj

Deň prvýTerajší ročník žiaľ poznamenala opäť nepriazeň počasia. Toto dvojdňové podujatie znovu narušil dážď, ktorý pred rokom či dvoma vyhnal Petra Cmoríka z pódia. Návštevníkom zakázali vstup do areálu s fľašou s akýmkoľvek obsahom.. Toto opatrenie dodržiavali veľmi dôsledne nakoľko ľuďom nedovolili aby mali čo i len prázdnu umelohmotnú fľašu. Divné.. Po prehľadaní ruksaku sa však zdvorilo poďakovali a mohli sme začať nasávať festivalovú atmosféru.

Pivo tu čapovali za 1,20€, kofolu 1€ a všetko len v pollitrovom prevedení. Počet záchodov aj výčapných miest bol vcelku postačujúci. V hlavnom Express stane sme dostali plastové sedátka, šiltovku či iné veci. Prebiehali tu aj autogramiády účinkujúcich.  Tento ročník bol žiaľ festival bez Paľa Haberu a Mira Žbirku. Piatok boli tradične skvelí Vidiek, celkom zažiarila aj Tublatanka. Potom nastúpil v skvelej forme headliner festivalu Richard Muller. Spievelo mu to naozaj dobre v porovnaní s minuloročnou Pohodou. Bolo to veľmi vydarené vystúpenie. A potom prišlo nepríjemné ovlaženie v podobe dažďa, takže vystúpenie skupín No Name a Hex bolo bez nás.

Deň druhý

Druhý deň festivalu bol ešte horší čo sa počasia týka. Plánoval som vyvaľovanie na pláži, keďže každý majiteľ festivalového náramku na ruke mal možnosť ísť aj k zlatopieskovej pláži, ale dážď už od rána plus zima mi moje plány prekazili. Našťastie sa k večeru počasie umúdrilo a dalo sa pokračovať.

Fotky

Nič v zlom ale Roba Šimka neodporúčam nikomu. Nedopatrením som ho počul už druhý krát a je to hotová katastrofa. . Zdenka Predná doniesla s koncertom aj slnečné lúče a hneď sa hýbalo do rytmu akosi lepšie. Nitrianska kapela Gladiátor roztancovala celý dav ale mňa nejak nudili. Každopádne ich hity na ľudí fungovali. Janu Kirschner som si tento krát odpustil a išiel som si dať pivečko k jazeru. Po občerstvení a zoznámení v radoch na záchody s milou slečnou z Moravy, ktorá je tiež pravidelnou spokojnou návštevníčkou sme sa tešili na IMT smile. Organizátori opäť pripravili ohňostroj, ktorý bol tentoraz spoza pódia na rozdiel od minulých rokov, kedy bol od Shopping parku. Bol aj o dosť jednoduchší. Ohňostroj po minulé roky môžem označit za ohromný. Také ohňostroje nemali ani na oslavách 4.júla v americkom Orlande :) Po takto vizuálnom úvode nastúpila východniarska skupina IMT Smile, na ktorých sa veľa ľudí tešilo. Zahrali jednu pesničku a ľudia v dave sem tam hodili na pódium svietiace tyčinky. Pán Tásler takéto konanie nemá veľmi v láske a upozornil dav, že keď budú ešte na pódium hádzať, zruší koncert. Ľudí to ešte viac vyprovokovalo a hádzali ďalej. Nato sa celá kapela zdvihla a odišla. Vyslúžili si spŕšku nepublikovateľných nadávok, piskotu a pokriku aby vystúpila ďalšia skupina Polemic. Po asi 10 minútach nicoty vyšiel moderátor Expresu s dohodou aby ľudia nehádzali aby IMT mohli vystúpiť, že to ničí aparatúru a podobne sprostosti. Nečakal som, že sa vrátia, ja by som sa nevrátil. Napokon sa vrátili a zahrali všetky svoje pecky a publikum ich znova milovalo. Potom ešte vystúpili Polemici.

V kocke

Ak sa vydarí počasie, prídem sa aj o rok pozrieť na túto vydarenú akciu. Oplatí sa.

© pre tojeslovensko.sk napísal matoma - všakovaké práva vyhradené!

Vaše hodnotenia

avatar macka
+1
 
 
matoma výborne si to napísal, človek pri čítaní má pocit že to prežíva s tebou
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Nedeľa, 21 Jún 2009 21:08