Slovensko Lyžovanie správy Na Kubínskej holi stavajú novú lanovku
Na Kubínskej holi stavajú novú lanovku PDF Tlačiť E-mail
Spoločnosť ORAVA SKIPARK, prevádzkovateľ lyžiarskeho strediska na Kubínskej holi, začala v týchto dňoch s výkopovými prácami na základoch vrcholovej stanice a traťových podpier novej štvorsedačkovej lanovky.
Prepravné zariadenie s hodinovou kapacitou 2000 osôb a celkovou investíciou na úrovni 2,5 milióna eur by malo byť odovzdané do užívania už koncom septembra. Podľa Vladimíra Kovalčíka, prevádzkového riaditeľa spomínaného strediska, je hlavným zámerom zvýšenie celkovej prepravnej kapacity až na 9000 osôb za hodinu, čo by Kubínsku hoľu zaradilo medzi najväčšie slovenské centrá lyžiarskeho turizmu. "Našou ambíciou je po dobudovaní tejto lanovky požiadať o prekvalifikovanie zo štvor na päťhviezdičkové top stredisko," uviedol pre TASR.

"Uplynulú zimnú sezónu nepriaznivo poznačil doslova žalostný úhrn snehových zrážok. Od decembra do konca februára napadlo na Kubínskej holi sotva 30 cm snehu. Verím, že sa tento trend obráti k lepšiemu, rovnako aj pretrvávajúca pochybovačnosť poľskej klientely, pre ktorú sa Slovensko stalo po zavedení eura pomerne drahou destináciu, no kurz zlotého postupne zosilňuje," spresnil Kovalčík.

Chýbajúci prírodný sneh pomohol napriek nevyhnutnému rastu nákladov nahradiť výkonný systém technického zasnežovania, rozšírený v minulom roku o 4 km rozvodných sietí. "Každá obdobná investícia je impulzom pre celý región, rozvoj nadväzujúcich služieb a vznik nových pracovných príležitostí," dodal Martin Hromada, výkonný sekretár združenia cestovného ruchu Klaster Orava s tým, že terasa vrcholovej stanice novej lanovky poskytne unikátny panoramatický výhľad na fatranské, beskydské a tatranské štíty.

Dolný Kubín 14. mája (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.