Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko kúpanie správy AquaRelax aquapark v Dolnom Kubíne otvoria v októbri
AquaRelax aquapark v Dolnom Kubíne otvoria v októbri PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 19 September 2009 10:13
Priestory nového akvaparku AquaRelax dnes v Dolnom Kubíne predstavili verejnosti počas Dňa otvorených dverí. Podľa Maroša Badáňa, konateľa spoločnosti Aqua Kubín, s.r.o., Dolný Kubín, ktorá zabezpečuje výstavbu a prevádzku akvaparku, schválili poslanci mestského zastupiteľstva rozpočet vo výške 7,3 milióna eur (220 miliónov Sk).
Akvapark, ktorý otvoria v októbri, vznikol rekonštrukciou technologicky aj morálne zastaranej plavárne. "Rekonštrukcia sa začala v júli 2008. Plaváreň sme museli rozobrať a zostal iba betónový skelet. Stavba je už pred otvorením, teraz beží skúšobná prevádzka.

Meškáme so saunovým svetom, čo nastalo oneskorením dohodnutých finančných zdrojov. Je hospodárska kríza, takže všade sa to komplikuje," skonštatoval Badáň. Marketingový manažér spoločnosti Aqua Kubín Martin Hromada pre TASR uviedol, že sa zrekonštruoval bývalý plavecký bazén a služby sa rozšírili o relaxačný bazén, vírivky, reštaurácie a masáže.
"V podzemí bude moderné fitnescentrum a saunový svet, v ktorom bude niekoľko druhov sáun a rôzne špeciality. Zmyslom projektu bolo vybudovať celoročný areál, určený pre turistov, ale hlavne pre občanov Oravy a mesta Dolný Kubín," povedal Hromada.

Vodu v akvaparku s kapacitou vyše 500 návštevníkov budú podľa Hromadu zohrievať z troch zdrojov. "Jedným je energia z mestskej teplárne, ktorá funguje na biomasu, ďalším zdrojom bude energia zo solárnych článkov a tretím je teplo z technologických zariadení, ktoré všetky vydávajú zvyškové teplo. A toto teplo modernou technológiou dokážeme spätne použiť do ohrevu vody," dodal Hromada.

Dolný Kubín 18. septembra (TASR)

Vaše hodnotenia

avatar umo
0
 
 
Aquarelax v Dolnom Kubíne sme navštívili začiatkom augusta 2011 a boli sme nadšení. Nestretli sme sa tu s negatívami, o ktorých sme sa dočítali v súvislosti s tatralandiou a bešeňovou (prehnané ceny a im nezodpovedajúce služby, neochotný až arogantný personál, slabá hygiena, poddimenzované šatne atď). Doteraz sa nám najviac páčil Aquathermal Senec, no teraz je podľa nás najlepší Dolný Kubín. A to aj napriek menšiemu počtu šmýkľaviek a tobogánov.
Prihláste sa pre pridanie názoru.