Slovensko Lyžovanie správy Zo Záhradok v Jasnej povedie nová lanovka
Zo Záhradok v Jasnej povedie nová lanovka PDF Tlačiť E-mail
Tatry mountain resorts plní v Jasnej Nízke Tatry svoje investičné ciele Výstavba novej šesťsedačkovej lanovky zo Záhradiek bude prvým krokom k prepojeniu strediska Chopok Sever a Chopok Juh pohodlne lanovkou. V Jasnej budúcu zimnú sezónu pribudne ďalšia moderná sedačková lanovka, ktorá opäť zvýši prepravnú kapacitu v najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku.
Spoločnosť TMR, teda začína realizovať ďalší zo svojich zámerov . Prebehlo vytýčenie lanovky v teréne a v tomto týždni sa postupne začali aj výkopové práce na základoch trasy lanovky a základov pre garáž sedačiek. Prepravná kapacita novej lanovky bude 2400os./hod., dĺžka 1288 m, prevýšenie 341 m, dopravná rýchlosť 5m/s a prepravný čas bude 4,7min. Po dobrých skúsenostiach opäť pôjde o nový model lanovky od špičkového výrobcu lanoviek firmy Doppelmayr. „Vybudovaním prvého úseku Záhradky – Priehyba začneme plniť sen mnohých lyžiarov o pohodlnom prepojení severnej strany Chopku s južnou.

Tým, že bude lanovka v pásme lesa, znížime závislosť od poveternostných podmienok a použitie systému RPD umožní prepravu aj vo veterné dni. Zároveň tým definitívne odstránime rady na lanovky“, povedal Bohuš Hlavatý, predseda predstavenstva TMR. Pôjde v poradí o piatu novú lanovku Vybudovanú v strediskách prevádzkovaných Tatry mountain resorts. Nová sedačková lanovka bude z 2/3 so záklapnými oranžovými bublinami (štítmi) a 1/3 bez bublín, ale so závažím pre vyššiu stabilitu vo veterné dni. Predpokladané náklady na výstavbu sú cca 6 mil. EUR a financovanie je zabezpečené z vlastných zdrojov. „Lanovku plánujeme sprevádzkovať v decembri 2010“, doplnil Bohuš Hlavatý.

Tiež sa plánuje do budúcej zimnej sezóny postaviť zasnežovanie poslednej nezasnežovanej zjazdovky s názvom Turistická. Ide o obľúbenú modrú (ľahkú) zjazdovku v lokalite Záhradky. Týmto sa zabezpečí dostatočná plocha zjazdoviek na pohodlnú a kvalitnú lyžovačku v tejto lokalite obsluhovanej dvomi najmodernejšími lanovkami na Slovensku.

Spoločnosť TMR ako verejne obchodovateľná spoločnosť cez burzu cenných papierov dáva možnosť každému aj drobnému investorovi, aby sa podieľal na novej ére Tatier a benefitoval z rozvoja jej stredísk. Nová investícia v Jasnej prinesie hlavne lyžiarom, ktorí majú radi nástupnú lokalitu Záhradky odstránenie čakacích radov, pohodlie vďaka transportu na svahy ďalšou lanovkou a čo prinesie nárast celkovej návštevnosti strediska.

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (28. mája 2010) – tlačová správa TMR

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.