Slovensko rôzne správy Klaster Orava uviedol regionálnu kartu zliav
Klaster Orava uviedol regionálnu kartu zliav PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 27 December 2010 15:51
Zástupcovia regionálneho združenia Klaster Orava uviedli dnes v Dolnom Kubíne na trh regionálnu kartu zliav. Tomuto kroku predchádzala séria stretnutí s potenciálnymi partnermi a ponuka na spoločnú ucelenú prezentáciu ich služieb pre turistických návštevníkov Oravy.
„Uplynul rok a pol od založenia nášho združenia. Po nevyhnutnom období konštituovania a príprav teraz prichádzame s prvým naozaj reálnym produktom. Aj predtým fungovali rôzne dvojstranné dohody medzi jednotlivými subjektmi oravského turizmu, ale toto je oficiálna a oveľa sofistikovanejšia forma spolupráce,“ uviedol pre TASR prezident Klastra Orava Maroš Badáň.

Popri výhodných zľavách klientom a čo najkomplexnejšej ponuke doplnkových služieb budú veľmi cennou spätnou väzbou pre ubytovateľov a ďalších poskytovateľov služieb získané informácie. „Podľa toho budeme nastavovať ponuku pred ďalšou turistickou sezónou,“ skonštatoval Michal Sklienka, ktorý bol zodpovedný za technickú a marketingovú prípravu systému regionálnej karty. „Zdravá konkurencia je síce jedným z hlavných hnacích motorov, no slovenský cestovný ruch existenčne potrebuje aj vzájomnú spoluprácu.

Žijeme v otvorenom európskom priestore, kde je ponuka v prebytku nad dopytom. Našu konkurencieschopnosť môže podporiť práve takáto územná spolupráca, ktorá ponúkne komplexný balík služieb,“ zdôraznil generálny riaditeľ sekcie cestovného ruchu Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Július Hudec. Spomínaná karta aktuálne združuje 23 poskytovateľov zliav a 16 partnerských ubytovacích zariadení s približne 1100 lôžkami. „V posledných rokoch sa vynorilo viacero pokusov vytvoriť niečo obdobné, len sa akosi nedarilo vtlačiť im konkrétnu podobu. Bol najvyšší čas, že sme sa konečne dokázali systémovo dohodnúť. Na rozdiel od niektorých iných regiónov Orave niečo také na prilákanie a udržanie turistickej klientely citeľne chýbalo,“ dodal Ján Plichta, majiteľ penziónu v obci Párnica.

Dolný Kubín 20. decembra (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.