Slovensko Turistika správy Turisti si upravili náučný chodník na Tŕstie
Turisti si upravili náučný chodník na Tŕstie PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 21 November 2011 00:00

Náučný chodník na Tŕstie v nadmorskej výške 1121 metrov je ďalšou turistickou atrakciou v okolí Tisovca. Ako TASR informoval predseda Turistického oddielu KOS Rimavská dolina Dušan Kojnok, na trase označenej žltou značkou osadili päť informačných panelov a zároveň vyčistili a upravili studničku v Čiernej hore.
Na chodníku z Tisovca do Tŕstia pribudlo 12 lavičiek pri informačných tabuliach. Turisti na nich nájdu informácie o tamojšej prírode. Studnička v Čiernej hore je navyše už aj s prístreškom. "Klub slovenských turistov Turistický oddiel KOS Rimavská dolina so sídlom v Tisovci podal ešte v máji tohto roku projekt do Nadácie Orange. Z programu Šanca pre náš región sme požiadali o sumu 3636 eur. Nadácia nám nakoniec odsúhlasila  2150," povedal Kojnok.
Pri obnove chodníka spolupracovali turisti aj s ďalšími organizáciami. Sily spojili so správou Národného parku Muránska planina, ale aj s komisiou podnikateľskou a cestovného ruchu pri Mestskom zastupiteľstve v Tisovci. "Spoločne sme pripravili práve informačné tabule, aby mali výpovednú hodnotu na príslušnej úrovni. Našli sme pochopenie aj medzi profesormi a študentmi Evanjelického gymnázia v Tisovci. Keďže suma z grantu bola výlučne určená na materiál, ostatné náklady sme znášali sami. Okrem chodníka z Tisovca na Tŕstie sme pred časom obnovili náučný chodník na Hradovú a sprístupnili sme aj upravený prameň Rimavy. Takto sa stáva okolie Tisovca atraktívnejšou destináciou a verím, že to ocenia aj ďalší turisti," doplnil predseda turistického oddielu KOS Rimavská dolina.

Tisovec 21. novembra (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
 

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

LYŽOVANIE | okolie

RECENZIE | okolie

SPRÁVY | okolie