Slovensko Lyžovanie správy Jahodná - Kavečany potiahnu sezónu do konca marca
Jahodná - Kavečany potiahnu sezónu do konca marca PDF Tlačiť E-mail
Snehové podmienky prajú lyžiarom a prevádzkovateľom prímestských rekreačných stredísk Jahodná a Kavečany pri Košiciach, ktoré počas víkendov zvykne navštíviť približne tisícka turistov. Podľa vedúceho stredísk Jána Petróciho očakávajú, že sezóna, ktorá začala krátko pred Vianocami, potrvá do konca marca. "Návštevnosť je menšia ako po iné roky, čo zrejme spôsobila ekonomická kríza. Hodnotiť celkovú sezónu je predčasné, keďže pred sebou máme ešte najmenej dva týždne," povedal Petróci. Kým v minulosti chodili lyžiari z Košíc a okolia skôr na kopec Jahodná vzdialený 15 kilometrov od mesta, tentoraz je väčší záujem, najmä v sobotu a nedeľu, o vleky v Kavečanoch, kde je lepšia dopravná dostupnosť a vyššia frekvencia autobusovej linky MHD číslo 29.

V oboch strediskách, informoval ďalej Petróci, je v prevádzke spolu osem vlekov pre dospelých a dva pre detské lyžiarske škôlky. Aj keď tohtoročná zima nebola na sneh chudobná, prevádzkovatelia stredísk zo spoločnosti Swam sa nezaobišli bez umelého zasnežovania, inak by sezónu neotvorili. Ostatné dva - tri týždne je však prírodného snehu dostatok, ventilátorové snežné delá sú mimo prevádzky a šetria náklady.

Popri bežných službách už tradične pripravujú pre lyžiarov na Jahodnej silvestrovskú lyžovačku a sporadicky aj nočné 24-hodinové nonstop lyžovanie s diskotékou, najmä počas víkendov. Zvyčajne sú tieto prímestské športovo-rekreačné strediská otvorené v sobotu a nedeľu od 8. do 21. hodiny a počas pracovného týždňa od 9. do 21. hodiny. Prímestská lyžovačka na Jahodnej pri Košiciach, geograficky lokalizovanej vo Volovských vrchoch, má už viac ako storočnú tradíciu. Jej základňa je v nadmorskej výške 559 metrov a vrcholy zjazdoviek 719 metrov nad morom. Približne o 100 metrov nižšie je položené stredisko Kavečany.

Košice 14. marca (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.