Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Správy | kúpanie
Kúpalisko v Zlatých Moravciach ožije koncom júna PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 15 Jún 2012 15:09

Mesto plánuje otvoriť letné kúpalisko v Zlatých Moravciach v piatok 29. júna, v prípade nepriaznivého počasia 1. júla. Návštevníkov žiadne nové atrakcie nečakajú, investovalo sa len do bežných úprav a nových náterov bazénov. 

Čítať celý článok...
 
Nitra chce akvapark, do kúpaliska neinvestuje PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 01 Jún 2012 13:36

Letné kúpalisko v Nitre otvorí svoje brány 16. júna. Mesto v ňom tento rok investovalo len do nevyhnutných opráv. Do veľkých investícií sa púšťať nechce, pretože čaká, či sa nenájde investor na výstavbu akvaparku, na ktorý má spracovanú štúdiu. 

Čítať celý článok...
 
Aquacity v Poprade sa bude modernizovať PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 20 Apríl 2012 09:57

Rozsiahlu modernizáciu a rekonštrukciu detského bazéna v popradskom Aquacity pripravuje na tento rok spoločnosť Aquapark Poprad, s.r.o. „Bude to detský bazén, ktorý bude mať slanú vodu s množstvom atrakcií s tým, že sa nám podarí vybudovať aj veľmi dobré zázemie pre rodičov,“ povedal pre SITA riaditeľ Aquacity Richard Pichonský. Rekonštrukcia a modernizácia čaká aj gastro prevádzky v celom zariadení. 

Posledná úprava Piatok, 20 Apríl 2012 09:58
Čítať celý článok...
 
Termálne kúpalisko Podhájska má nové wellness centrum Aquamarin PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 19 Marec 2012 16:52
Investíciu za osem miliónov eur financovala obec Podhájska. Termálne kúpalisko Podhájska v okrese Nové Zámky má nové wellness centrum. Keďže kúpalisko patrí obci, investíciu za osem miliónov eur financovala obec Podhájska.
Čítať celý článok...
 
V Číži je lákadlom jódová voda v kúpeľoch PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 04 December 2011 00:00

Najmä seniori si počas zimnej turistickej sezóny prídu na svoje v Číži. Prevádzkovatelia prírodných jódových kúpeľov pre nich pripravili zvýhodnené pobyty.  Ako pre TASR potvrdila referentka kúpeľov Eva Henczová, najväčšie zľavy môžu získať viac ako osemčlenné skupiny. Kúpele však budú počas Vianoc zatvorené.

Čítať celý článok...
 
Na Vadaši pribudne piesočnatá pláž aj zrekonštruovaná Hviezda PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 02 December 2011 00:00

Termálne kúpalisko Vadaš v Štúrove pripravilo na tohtoročnú zimnú sezónu nové balíky služieb pre záujemcov o rekreáciu. Dominujú najmä víkendové pobyty, pobyty pre dvojice, skrášľovacie pobyty pre ženy či relaxačné pobyty. Podľa informácie Lívie Németh z termálneho kúpaliska očakáva prevádzkovateľ počas zimných mesiacov zhruba 25%-nú vyťaženosť hotela Thermál. "Silvestrovský pobyt s programom pre deti i dospelých je však do posledného miesta vypredaný. Dopyt je vyšší, ako kapacitné možnosti," uviedla Németh. Návštevníci majú počas zimnej sezóny k dispozícii krytú plaváreň, saunový svet, miniwellness, novinkou je jacuzzi.

Čítať celý článok...
 
V Hriňovej by mali vybudovať biokúpalisko PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 05 November 2011 00:00
Zhruba 15 rokov nepoužívané letné kúpalisko v Hriňovej v okrese Detva by sa malo zmeniť na nové biokúpalisko. Taký je zámer vedenia mesta, ktoré už dalo v tejto veci vypracovať štúdiu a predstavilo ju občanom. Uskutočnenie zámeru však bude závisieť od finančných možností. Ako pre agentúru SITA uviedol Hriňovský primátor Stanislav Horník, jednou z možností je financovať prestavbu kúpaliska z eurofondov, zatiaľ však nebola vyhlásená vhodná výzva.
Posledná úprava Piatok, 11 November 2011 12:27
Čítať celý článok...
 
Na jeseň začne výstavba aquaparku v Lipanoch PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 06 August 2011 21:26

Výstavbe projektu aquaparku v Lipanoch v okrese Sabinov dali mestskí poslanci zelenú ešte vlani v júli, kedy schválili spôsob predaja vody z termálneho vrtu a vzťah k pozemkom. Geotermálny vrt má teplotou vody 90 stupňov Celzia a produkciu desať litrov vody za sekundu. Podľa pôvodných plánov mal investor, ktorým je prešovská firma Pharmacy plus, spol. s.r.o., začať stavať v prvej polovici tohto roka. Ako uviedol pre agentúru SITA primátor Lipian Eduard Vokál, začiatok výstavby je aktuálne naplánovaný na jeseň tohto roka. Projekt je rozdelený na tri etapy. Ukončenie prvej časti, kedy sa má v južnej časti parku postaviť autokemping, predpokladá investor dokončiť v roku 2012.

Čítať celý článok...
 
Najväčším lákadlom v Snine sú Sninské Rybníky PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 22 Júl 2011 00:00

Prírodné kúpalisko v Snine, ktorého areál mesto rekonštruovalo, využíva technológiu samočistenia vody pomocou rastlín a rias. V horúcich dňoch v priebehu týždňa tu prišlo denne okolo 2 000 návštevníkov, počas víkendu až 3 500. Bio kúpalisko patrí mestu a nachádza sa tri kilometre od centra. Je to najväčšie lákadlo pre rozvoj cestovného ruchu v Snine. Radnica dbá aj na dobrý dojem návštevníkov z centra mesta. Do konca júla plánuje ukončiť rekonštrukciu námestia.Primátor Sniny Štefan Milovčík pre agentúru SITA uviedol, že mesto robí všetko pre to, aby jeho návštevníci boli spokojní, či už so vzhľadom alebo poskytovanými službami. „Turisti by určite nemali obísť rekreačnú oblasť Rybníky s druhým bio kúpaliskom na Slovensku. V areáli je kúpalisko s troma hĺbkovými pásmami delenými mólami, bazén slúžiaci na filtráciu a čistenie vody, tiež priestor na oddych na umelom aj prírodnom trávniku. K dispozícii sú športové plochy, detské ihriská, stravovacie a ubytovacie služby,“ povedal Milovčík. Kúpalisko je obklopené Vihorlatskými vrchmi, vedú tadiaľ cyklotrasy a turistické chodníky až na Sninský kameň, ktorý je v nadmorskej výške 1005 metrov. Chránená krajinná oblasť pohoria Vihorlat, Národný park Poloniny s rozlohou 29 805 hektárov a ochranným pásmom 10 973 hektárov sú vyhľadávanou turistickou lokalitou.

Mesto ponúka návštevníkom aj kultúrne a umelecké podnety. Galéria Andreja Smoláka vystavuje diela slovenských klasikov a súčasných slovenských i zahraničných umelcov. Už 18 rokov organizuje medzinárodné výtvarné festivaly a v roku 2002 začala budovať galériu monumentálnej sochárskej tvorby.

Primátor doplnil, že ďalšou zo zaujímavostí regiónu je Astronomické observatórium v Kolonickom sedle, ktoré sa nachádza na rozhraní Vihorlatského pohoria a Bukovských vrchov.

Snina 22. júla (WEBNOVINY)

 
V Nitrianskom kraji všetky prírodné kúpaliská nevvyhovujú PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 15 Júl 2011 00:00

V Nitrianskom kraji ako jedinom kraji na Slovensku nie je ani jedno prírodné kúpalisko vhodné na kúpanie a vodné športy. Dlhodobo to potvrdzujú výsledky rozborov vody, ktoré počas letnej sezóny vykonávajú hygienici. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre vzhľadom na dlhodobo nevyhovujúcu kvalitu vody nebude v tomto roku pokračovať v sledovaní kvality vody vo vodných nádržiach Jelenec a Vráble a na štrkovisku Veľký Cetín.

Čítať celý článok...
 
Kúpele v Lúčkach očakávajú lepšiu návštevnosť PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 13 Jún 2011 00:00

Jedny z najstarších slovenských kúpeľov v liptovskej obci Lúčky, ktoré sa v minulosti špecializovali na liečenie gynekologických ochorení, rozšírili v poslednom období svoj záber.
      „Stále pomerne málo ľudí napríklad vie, že sa už venujeme predovšetkým komplexnej liečbe pohybového ústrojenstva, od roku 2005 s možnosťou úhrady prostredníctvom zdravotných poisťovní,“ uviedla pre TASR Slávka Medveďová, ekonomicko-obchodná námestníčka prevádzkujúcej spoločnosti.

Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 8 Dopredu > Koniec >>

Stránka 1 z 8

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

LYŽOVANIE | okolie

RECENZIE | okolie

SPRÁVY | okolie