Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko kúpanie recenzie Kúpele Rajecké Teplice a zážitkový kúpeľný komplex
Kúpele Rajecké Teplice a zážitkový kúpeľný komplex PDF Tlačiť E-mail

RECENZIA: Luxus, maximálny komfort, komplexné služby, štýlová architektúra, termálna liečivá voda, krásne prostredie s okolitou zeleňou....tiež ste si na moment predstavili vysnívaný dovolenkový rezort v zahraničí?
Nemusíte vycestovať ďaleko a môžete zažiť služby s najvyšším štandardom a pocit maximálnej úslužnosti. Kúpeľný komplex SPA Aphrodite v Rajeckých Tepliciach (www.spa.sk)  je naozaj veľmi príjemným prekvapením na slovenské pomery.


Kúpeľné mestečko je nádherne zasadené v Rajeckej doline obklopené lesmi Strážovských vrchov a Malej Fatry. Termálna voda v tejto lokalite  má blahodárne účinky na pohybové ústrojenstvo, nervové ochorenia. Klimatické podmienky pozitívne vplývajú na dýchacie ústrojenstvo a choroby s ním spojené. Ak hľadáte príjemný relax, pokoj a oddych, Ste na správnom mieste.

Dovolenka na Slovensku pre náročných

Fotky
V srdci Rajeckých Teplíc dominuje 4-hviezdičkový hotel Aphrodite Palace, ktorý je priamo premostený s kúpeľným domom Aphrodite, vodným svetom a najluxusnejšími apartmánmi Royal Apartements tak, aby Ste prešli pohodlne v župane celým komplexom. 

Hotelu pripíšete piatu hviezdičku už len kvôli gastronómii. Prekvapí Vás naozaj bohatý výber rôznych špecialít, ktoré lahodia nielen oku. Nechýba dokonca ani raw a bio kútik, či neuveriteľný výber ovocia, rôznych maškŕt a dezertov.

Steny pozlátené 24-karátovým zlatom, mramorové stĺpy a kúpeľne, honosné lustre a preliv rímskej a gréckej architektúry dotvárajú celkový dojem.

Najviac však oceníte BOHATÝ výber liečebných, kozmetických, relaxačných, či skrášľovacích procedúr. Môžete zažiť zvláštne uvoľnenie a  príliv energie v 7-dmich bazénoch s rôznou teplotou vody, ak ich správne užijete podľa pokynov kúpeľov. 
 
Ak Ste doteraz neradi navštevovali saunu, určite si tentokrát nenechajte ujsť jedinečné saunové rituály.  K očiste organizmu prispejete pitím liečivej vody SPA Aphrodite s odkysľujúcimi účinkami.

Počuli Ste už o zlatej maske na tvár? Žiaľ, nestihla som ju vyskúšať, takže pocit a výsledok Vám neopíšem. Budem však rada, ak sa podelíte o svoju skúsenosť v komentároch pod článkom.

Kúpeľné vyžitie je len zlomok z toho, čo v Rajeckých Tepliciach môžete zažiť. Nádherná okolitá príroda láka na voňavé túry a prechádzky. Vybrať si môžete z rôznych trás, zaujímavá je k skalnému Budzogáňu, či nad Skalky, dokiaľ sa naskytá veľkolepý výhľad na celú Rajeckú dolinu.

Ak si užívate voľný čas s deťmi, poteší vás návšteva farmy Prístavky vzdialená len 1,5 km z Rajeckých Teplíc. Môžete sa pozrieť na zvieratká, ochutnať špeciality z farmy, či naučiť sa, ako sa vyrába kozí syr.

V múzeu dopravy priamo v Rajeckých Tepliciach sa nadýchnete trochou histórie. Deťom sa páči historická železničná stanica.

Dominantou parku v Rajeckých Tepliciach je drevený Betlehem v životnej veľkosti.
V širšom okolí sa vypína niekoľko hradov a zámkov. 50 km vzdialený Bojnický zámok so ZOOlogickou záhradou poskytne plný deň zážitkov.

Ak chcete z Rajeckých Teplíc odísť s množstvom zážitkov a stihnúť relax vo Vodnom a saunovom svete SPA Aphrodite, určite si svoju dovolenku naplánujte na viac dní. Navštíviť termálny komplex  je však možné i v jeden deň. Cesta z Bratislavy trvá do dvoch hodín.

© pre tojeslovensko.sk napísala  Martina Krasňanová

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Pondelok, 02 Máj 2016 11:20
 

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

LYŽOVANIE | okolie

RECENZIE | okolie

SPRÁVY | okolie