Vrátna | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
vratnaLyžiarske stredisko Vrátna objavíte v jednej z najkrajších dolín na Slovensku, vo Vrátnej doline, ktorá sa nachádza v krivánskej časti pohoria Malá Fatra. Jej severne orientované zjazdové svahy Vám umožnia užívať si snehu a lyžovania až do neskorej jari. Stredisko je vybavené 2 lanovkami, 13 lyžiarskymi vlekmi a požičovňou lyžiarskej výstroje.

Najmenších adeptov krásneho športu - lyžovania zaúčajú kvalifikovaní učitelia z lyžiarskych škôl. Ak sa chcete priblížiť pocitom hviezd Svetového pohára, máte možnosť spustiť sa na skutočných pretekárskych zjazdových trasách - v ľadovom kotli pod Grúňom vo Vrátnej. Určite uvítate aj večerné lyžovanie pri umelom osvetlení, alebo jazdu na koni so saňami. Lyžiarske preteky v zjazdových disciplínách, preteky psích záprahov a večery pri Terchovskej ľudovej hudbe, to je spestrenie ponuky strediska Vrátna.
 
V Ski Centre Vrátna je situovaných 12 lyžiarskych vlekov a dve sedačkové lanovky s celkovou prepravnou kapacitou 10500 osôb za hodinu a dĺžkou 7825 m. Lyžiarske terény sú v celkovej dĺžke 12 km. Sú upravované a časť z nich je umelo zasnežovaná.

Lyžiarom sú k dispozícii aj tieto služby: požičovňa lyží, lyžiarskej výstroje a lyžiarska škola určená nielen deťom, ale aj dospelým.

Možnosť večerného lyžovania určite uspokojí aj najnáročnejších lyžiarov.

Základné informácie
Kategória strediska  TOP *****
Nadmorská výška 600-1709 m n/m
Dĺžka zjazdárskych tratí 12 km
Dĺžka umelo zasnežovaných 6,5 km
Dĺžka bežeckých tratí 18 km
Informácie o lanovkách
Prepravná kapacita 10500 os/h
Kotvy 2
Pomy 12
Sedačkové 1
Kabínkové 1
Služby
požičovňa športových potrieb, predajňa športových potrieb, Wi-Fi Internet, úschovňa batožiny, lyžiarsky servis, lyžiarska škôlka, škola lyžovania a snowboardingu, detský park, kartové platby, infocentrum, skibus, bezkontaktné skipasy
Viac info: www.vratna.sk
Fotky
Kontakty Vrátna Free Time Zone
Starý dvor
Terchová

tel.: +421-41-569 56 42
email: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
web: www.vratna.sk
Poloha

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Pondelok, 16 Marec 2009 18:50