Slovensko Lyžovanie správy Lyžiarske stredisko Winter park Martinky otvorilo sezónu
Lyžiarske stredisko Winter park Martinky otvorilo sezónu PDF Tlačiť E-mail
Jedenásť zjazdoviek s celkovou dĺžkou takmer 9,5 kilometra a dvanásť horských dopravných zariadení môžu využiť návštevníci lyžiarskeho strediska Winter park Martinky na Martinských holiach, v ktorom dnes otvorili lyžiarsku sezónu. TASR o tom informoval manažér Winter park Martinky Juraj Balucha.
      Najvyššie položené lyžiarske stredisko v Turčianskej kotline je podľa Baluchu tradične známe bohatou nádielkou prírodného snehu. „Výška snehovej pokrývky je pravidelne dopĺňaná aj umelým zasnežovaním v celkovej dĺžke 2000 metrov, čo zabezpečuje vysoký komfort pre všetkých milovníkov zimných športov počas celej lyžiarskej sezóny,“ povedal manažér Winter park Martinky.
      Doplnil, že v lyžiarskom stredisku môžu rodičia zveriť deti do opatery kvalifikovaných inštruktorov v lyžiarskej škôlke a novinkou je možnosť virtuálnej prehliadky zjazdoviek priamo na internetovej stránke strediska. „Videá, ktoré predstavia vybrané zjazdovky z pohľadu lyžiara, sú spestrením elektronickej mapy Winter parku Martinky. Dovolenkárom sme vyšli v ústrety aj rozšírením počtu parkovacích miest v blízkosti zjazdoviek o 50 v porovnaní s minulým rokom“, dodal Balucha.     
      Lyžiarske stredisko Martinky pripravilo podľa jeho manažéra v tejto sezóne špeciálnu ponuku pre školské lyžiarske kurzy - dennú permanentku na vleky a lanovky za zvýhodnenú cenu 5 eur na osobu a deň. „Našou filozofiou je podpora športových aktivít detí a rodín, na čo sa im snažíme vytvoriť adekvátne podmienky. S otvorenou náručou privítame aj snowboardistov, pre ktorých sme vynovili snowboard parku. Nezabúdame ani na bežkárov, ktorí si môžu vychutnať 5 km bežeckých tratí,“ uzatvoril Balucha.

Martin 22. decembra 2011 (TASR)

Vaše hodnotenia

avatar Gabika
+1
 
 
Na Martinky sa da dostat iba s retazami, nepremava tu ziadny skibus, ktory by Vas zobral hore. Do 12.00hod sa treba dostat s retazami hore, od 1pm sa chodi spat. Zial tieto informacie nie su nikde uvedene.
Prihláste sa pre pridanie názoru.