Roháče - Spálená | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
zverovka-spalena-skicentrumLyžiarske stredisko Roháče– Spálená poskytuje optimálne podmienky pre všetky kategórie lyžiarov ako aj snowboardistov. Lyžiarske stredisko sa nachádza na Orave,v krásnej časti Západných Tatier - Roháče. Kratšie vleky (400 m a 850 m) sú určené pre začiatočníkov a deti, 1490 m dlhá sedačková lanová dráha uspokojí aj veľmi náročných milovníkov zimných športov. Prístup motorovým vozidlom je priamo k lyžiarskemu stredisku.
 
Z centra lyžiarskeho areálu Zverovka – Spálená vychádzajú dva lyžiarske vleky dlhé 200 a 400 m. Sú situované na zjazdovke označenej podľa klasifikácie obťažnosti zaužívanej v alpských krajinách ako "modrá". Určená je hlavne pre deti a začiatočníkov. Náročnejší lyžiari sa dlhším vlekom vyvezú do vyššej časti areálu. Tu nájdete samoobslužný bufet a sociálne zariadenia pre návštevníkov a turistickú ubytovňu.

Z vyššej časti lyžiarskeho areálu Zverovka – Spálená vychádza štvorsedačková lanovka dlhá 1500 m, ktorá Vás vyvezie na našu väčšiu zjazdovku, označenú ako "červená". Vrcholová stanica lanovky sa nachádza v nadmorskej výške 1460 m. V spodnej tretine sa zo zjazdovky odkláňa jedna vetva určená pre najnáročnejších lyžiarov označená ako "čierna". V hornej časti tejto zjazdovky sa nachádza ešte jeden lyžiarsky vlek dlhý 900 m.

Všetky lyžiarske svahy okrem "čiernej" zjazdovky sú každodenne po ukončení prevádzky upravované snežnými mechanizmami. Po začatí obdobia mrazov, keď teplota poklesne pod –3°C začíname s umelým mechanickým zasnežovaním našich zjazdoviek. Za takýchto meteorologických podmienok dávame návštevníkom strediska Zverovka – Spálená garanciu vianočnej a novoročnej lyžovačky aj bez napadnutia prírodného snehu. Dôkazom toho je fakt, že už niekoľko sezón otvára toto stredisko novú lyžiarsku sezónu na Slovensku medzi prvými .
Služby
  • ski servis, požičovňa lyží, predaj lyžiarskej výstroje,
  • bufet,
  • parkovisko,
  • turistická ubytovňa,
  • bufety a samoobslužná reštaurácia,
  • lyžiarska a snowboardingová škola.
Základné informácie
Kategória strediska ****
Nadmorská výška 1030-1455 m n/m
Dĺžka zjazdárskych tratí 4,6 km
Dĺžka umelo zasnežovaných 4,6 km
Dĺžka bežeckých tratí 11,3 km
Informácie o lanovkách
Prepravná kapacita 3200 os/h
Kotvy -
Pomy 3
Sedačkové 1
Kabínkové -


Fotky
Kontakty Tatrawest s.r.o.
027 32 Zuberec

email: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
web: www.tatrawestsro.sk
Poloha

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Pondelok, 16 Marec 2009 19:17