Slovensko Lyžovanie recenzie Ski Čertov - besné poníky pod Makytou
Ski Čertov - besné poníky pod Makytou PDF Tlačiť E-mail
RECENZIA: Navštívili sme najznámejšie stredisko v Púchovskom okrese. Okrem príjemnej lyžovačky v Javorníkoch na nás čakala aj povinná agroturistika v podobe jazdy na dvoch rozbesnených poníkoch.

Ako sa tam dostať

Z diaľnice Trenčín - Žilina treba zísť na Púchov, prejsť okruhom a za mestom ísť na Lysú pod Makytou (alebo smer Česká republika). V dedinke Lúky potom treba odbočiť doprava. Že ste dobre odbočili zistíte tak, že prejdete pod železnicou. Pokračujete ďalej cez Lazy pod Makytou až do Čertova pod Makytou.

Parkovanie

Ak prichádzate ráno, je možné parkovanie súbežne popri ceste alebo ďalej na väčšom parkovisku. Kapacity sú dostatočné.


Zjazdovky a besné poníky

Hneď na úvod vás privíta strmý briežok, ktorý treba vyšlapať. Na jednom mieste je pokladňa, hlavný bufet, požičovňa lyží a nástupná stanica. Ťahá klasická poma. Na rozdiel od komfortného nastupovania na pomu napr. v ski centre Čičmany sa pripravte na rozbesneného poníka ktorý s vami skočí tri až štyri krát, kým začne ťahať normálne.

Po vyskočení z poníka môžete zlyžovať späť k nástupnej stanici a absolvovať 650 m svah, alebo zísť malým briežkom na nasledujúci vlek, ktorým sa dostanete ešte vyššie na vrchol Balúchovec v nadmorskej výške 850 m. n. m.. Kto by čakal, že ho zvezie klasická poma, je na omyle. Čaká na vás besný poník č. 2, s ktorým vyskáčete ďalších 950 m až na samotný vrchol. Odmenou za unavený rozkrok vám bude až 1600 m dlhá zjazdovka s prevýšením 290 m.

Oba svahy sú upravované prevádzkovateľ ich označuje červenou farbou, ako stredne náročné. Vrchná zjazdovka nemá na rozdiel od dolnej umelé zasnežovanie.

Bufet

Nečakajte zázraky, čaj si netreba dávať. Majú len zarobený a na čaj sa len podobá. Chceli by ste napr. nesladený? Nie je to možné. Káva je z automatu, takže tou nič nepokazíte. Na jedenie je bufetová klasika párky a sladkosti.
Fotky

Postrehy

Lyžiarske stredisko nemá lyžiarskeho inštruktora. V čase našej návštevy boli naše nervy skúšané výpadkami elektriky v intervaloch každých 20 minút až polhodinky. Keď sa to stalo, ujo vlekár naštartoval skúter a niekam sa odviezol. Po desiatich minútach bolo všetko opäť funkčné. Na chvíľu.

V kocke

Ak hľadáte malé stredisko, kde nie je veľa lyžiarov a hľadáte skôr relax v prírode, ste správne. Príjemné ceny za poldenný lístok (10 Eur) potešia, treba dúfať, že výpadky elektriny boli len občasné. Ak vám stačí poldenné lyžovanie, treba využiť zvyšok dňa na príjemnú prechádzku po Javorníkoch.

© pre tojeslovensko.sk napísal juraj - všakovaké práva vyhradené!

Podpor túto recenziu na: pošli na vybrali.sme.sk

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Nedeľa, 21 Február 2010 18:44