Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko kúpanie recenzie Terchovec – vidiecka plaváreň a wellness
Terchovec – vidiecka plaváreň a wellness PDF Tlačiť E-mail
RECENZIA: Je výborné, že v tak atraktívnej turistickej lokalite akou je obec Terchová s neďalekou Vrátnou dolinou vzniklo zariadenie, v ktorom si môžete zaplávať, vysaunovať sa, zahrať si squash, tenis, bowling, dať si masáž a k tomu ešte aj pivo.

Poloha

Zariadenie má názov Relaxačno informačné centrum Techrovec a nachádza sa v obci Terchová len 25 km od centra Žiliny a približne 4 km od Vrátnej doliny. V Terchovej ho nájdete po pravej strane cesty, 200 m za odbočkou do Vrátnej doliny, hneď pod zánovným rezortom s názvom Drevenice Terchová.

Plaváreň a sauny

Vodná časť zariadenia Terchovec sa môže pochváliť jednou vírivkou, 17,5 m dlhým plaveckým bazénom, malý detským bazénikom, dvoma vonkajšími suchými saunami a jednou parnou a jednou suchou vnútornou saunou.Terchovec nemá ambíciu konkurovať moderným aquaparkom s wellness svetmi aké nájdete v neďalekej Bešeňovej, alebo Lúčkach. Chýba mu k tomu termálna voda, dodatočná investícia v rádoch miliónov eur a drahé vstupné.

Relax centrum Terchovec je skôr zariadenie, ktoré sa snaží za dostupné peniaze sprostredkovať širokú škálu voľno časových aktivít nielen turistom, ale aj obyvateľom Terchovej a širšieho okolia. Široká škála služieb dostupných za príjemné vstupné je najväčším plusom a mínusom relax centra zároveň.

Plusy

  • Vstupné, vstupné a ešte raz vstupné je naozaj prijateľné. Hodinový vstup do plavárne s vírivkou stojí 4 EURá, 2 hodinový vstup 7 EUR. Za použitie sauny sa doplácajú smiešne 2 EURá. Obyvatelia Terchovej si môžu uplatniť regionálne zľavy a prispieť tak k svojmu zdravému vývoju a dobrému zdravotnému stavu.
  • Teplota suchej sauny je naozaj dobrá. Stačí vám 7 minút a leje z vás ako z krhly.

Mínusy

Čo ušetríte na vstupnom, vráti sa vám v podobe zážitkov nečakanej intimity:
  • Komunikačné priestory sú poddimenzované. Tlačenicu vo vestibule trpezlivo prečkáte. Problém nastáva v úzkej chodbičke, v ktorej sú umiestnené lavičky na prezúvanie. Nevyhnutne tu dochádza k intímnejšiemu kontaktu s ostatnými návštevníkmi, aký by vám bol milý.
  • Ak vás nepohladí lakeť či podrážka prezúvajúceho návštevníka, urobí tak mokrý záves v sprchách, ktorý sa vám naposledy lepil na zadok v budove základnej školy po telesnej výchove. • Čo nestihne sprchový záves, to doženie spotený prísediaci v malej saune, ktorý sa na vás natlačí, keďže sa mu už nechce čakať v rade pred saunovým dverami.
  • Niet sa mu čo čudovať, vzduch v saunovej odpočívarni i v šatniach nepripomína rajskú záhradu a nezaslúži si ani neutrálny prívlastok.
  • Vo vnútorných saunách sú možnosti ochladzovania obmedzené na dve sprchy a jedno vedro. Chýba ochladzovací bazén, čo je však stále lepšie ako v prípade vonkajších sáun, kde sa môžete schladiť akurát tak skokom do štrku.
  • Bazén potiahnutý gumovinou nedával možnosť ani na priemerný plavecký výkon v dôsledku nekoordinovaného pohybu návštevníkov.
Relax centrum Terchovec sme navštívili v exponovanom čase v sobotu o piatej hodine po lyžovačke na neďalekých Pasekách, čím bol do značnej miery ovplyvnený náš zážitok. Chodby a sauny už prevádzkovateľ asi nenafúkne, závesy však strhnúť pôjdu a vyvetrať sa dá vždy.
Fotky

V kocke

Investorom Terchovca nie je súkromník, ale obec Terchová. Preto je sympatické, že pri nastavení cien myslela nielen na možnosti turistov, ale aj svojich obyvateľov. Mohlo tu vyrásť drahé supermoderné viacúčelové relax centrum s tradičnou architektúrou akú má napríklad neďaleký drevenicový rezort. Nevyrástlo a či je to dobre, neviem.

© pre tojeslovensko.sk napísal panjan - všakovaké práva vyhradené!

Podporte túto recenziu na: pošli na vybrali.sme.sk

Vaše hodnotenia

avatar Daniel
0
 
 
do Terchovca chodievame casto. suhlasim s tou malou chodbou pre satnami, je to hroza. Dalsim "minusom" je vela pokazenych skriniek (el.zamkov) v satni, co znamena, ze ked sa vyzleciete a vsetky veci si naukladate do otvorenej skrinky, tak pri snahe uzamknut ju elektronickym cipom z naramku sa vam to nepodari. Radim preto najprv otestovat funkcnost zamku a potom vtesnat do malej sktinky svoje veci :-)

Opravil by som autora clanku: k dispozicii je jedna murovana virivka (cca 5x3m) + 2 virive vane (2x2m) vid oficialne foto: http://www.terchovec.terchova.sk/images/stories/sektor-b/DSC_2913_resize.JPG

Celkovo som so sluzbami spokojny, vyhovuje nam parna sauna a detsky bazenik. V zariadeni je vzdy prijemna teplota (boli sme tam v zime aj v lete) a vsade je cisto.... See more

Odporucam rodinam s detmi ale aj turistom ako relax po lyzovacke, ci horskej turistike.
avatar K and M
0
 
 
Po dnesnom prisernom zazitku toto centrum neodporucam vobec nikomu!
Neprijemny personal pod vplyvom akloholu, nekompetentnost a neochotu mozno v ramci slovenskych sluzieb ozeliete, ale ziadne sluzby za cenu vstupneho a este k tomu vam personal opluje auto ako bonus vsetkeho- super pocit po relaxacnom dni......
Po dotazoch na personal, zamerne neposkytnutie potrebnych informacii k staznosti nadriadenemu a zodpovednej osobe.
Urcite nevhodne pre vsetkych, ktor si chcu oddychnut !!!
avatar Jana
0
 
 
Terchovec - ozaj vidiecka plaváreň človek by očakával,že v tak krásnom prostredí ako je Terchová Vám nemôže ozaj nič pokaziť náladu. Omyl stačí sa sem prísť len na hodinku okúpať a máte pokazený celý pobyt.okrem mladého a nepríjemného personálu Vás zaskočí mútna voda či vo virivkách v bazéne v detskom bazéniku všade..za to vstupné si myslím že zaslúžime aspoň čistú a hygienicky nezávadnú vodu.bez mastného povlaku a nič ma nevie nahnevať viac ako drzá plavčíčka ktorá si tie príliš dlhé čierne vlasy nevie zopat a chodí po plavárni ako amazonka a ja si z nôh odlepujem jej vlasy.to je hygiena???fuj bola som sa tam kúpať po tri roky a zakaždým som mala nepríjemný zážitok ale tri krát a dosť.Zo všetkých možných plavárni,wellnes,kúpalisk je toto ozaj najhoršie.ani sa nečudujem že im tam chodí tak málo ľudí.možno úmysel dobrý ale nepodarený a nedomyslený. Janka
avatar Peter
+2
 
 
Ako oddych po lyzovacke OK, ale to je vsetko. Uroven sluzieb je priemerna.
avatar Miška
+1
 
 
Ja som z Terchovej ale hosťom odporúčam aquapark Dolný Kubín, ja sama sa do Terchovca nechodím ani s dcérou kúpať, stačilo mi raz ............... Ale trebalo si dať prachy do vrecák a nie do Terchovca, videli ste plány ako to malo byť naozaj?????
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Utorok, 02 Marec 2010 18:59