Slovensko rôzne recenzie Golf park Rajec – miesto, kde nemusíte vyhrať
Golf park Rajec – miesto, kde nemusíte vyhrať PDF Tlačiť E-mail
RECENZIA: Ak patríte medzi priaznivcov golfu nielen sledovaním Tigera Woodsa v TV ale občas aj zamotyčkujete do malej bielej loptičky a máte už všetky „rovinaté“ ihriská v bratislavskom kraji opozerané a obohrané, určite vás napadne otázka: „Je na Slovensku niečo iné?"


Poloha

GOLF PARK RAJEC je síce situovaný blízko Rajca, ale v Rajci ho nenájdete. Ani po príchode do Rajca nenájdete žiadne pútače ani smerové tabuľe. Ak si pred návštevou nenaštudujete príjazdovú mapku na internetovej stránke, ste odkázaní len na pomoc domorodcov.

Po príchode k areálu nastáva malé zapochybovanie, na ktorej strane cesty sa areál vlastne nachádza. Ak prichádzate od Rajca, je celé ihrisko situované na pravej strane cesty a na ľavo je len driving range (po slovensky odpalisko). Ak prichádzate od Považskej Bystrice, je to naopak. Toto nešťastné umiestnenie je asi najväčším hendikepom tohto golfového rezortu, pretože ak po návšteve club house chcete ísť na odpalisko, musíte znovu sadnúť do auta, vyjsť na hlavnú cestu a po pár desiatkach metroch odbočiť do protiľahlého svahu. Táto nepohodlná obštrukcia sa vám však odmení prekrásnym odpaliskom s niekoľkými cieľovými vlajkami, možnosťou tréningu aj za nepriaznivého počasia pod strechou a to všetko s prekrásnym výhľadom na okolie a aj na samotné deväť jamkové ihrisko.
Fotky

Ceny

Po dostatočnom tréningu na odpalisku, za ceny asi konkurenčne nie práve najnižšie (1,00 EUR za 12 loptičiek, pokiaľ si nekúpite zvýhodnénú kartu na 480 loptičiek za 35,00 EUR), sa môžete vydať na samotné ihrisko.
Keď už sme pri cenách, fííčko za 9 jamiek je taktiež v konkurenčnom porovnaní nie najlacnejšie (27 EUR cez víkend), ale pri 18- tich jamkách už „ušetríte“ 5 EUR za kolečko (44 EUR za 18 jamiek).
Otázne je, či sa po odohraní deviatich jamiek radšej neposadíte do clubhouse na koňačik, pretože po absolvovaní tohto kopcovitého terénu už budete mať všetkého plné zuby. Ale po pohľade na malebné ihrisko určite zuby zatnete a v druhom kolečku budete chcieť zlepšiť svoje skóre alebo  sa chcieť znovu a znovu  kochať pohľadom na malebnú scenériu. O jej príťažlivosti svedčí aj skutočnosť,  že po prvej návšteve tohto rezortu som sa sem vrátil hneď v nasledujúci víkend.

V kocke

Rajec patrí svojim členitým rázom medzi najkrajšie ihriská na Slovensku a cez víkend je vhodnejšie skôr pre mierne pokročilých ako pre začiatočníkov. Ako začiatočníkovi vám tu budú dýchať na krk najmä ázijskí „kolegovia“ zo Žilinskej KIE, ktorí nehrajú vo flajte (4 osoby spolu) ale každý samostatne a tým postupujú ihriskom rýchlejšie ako partička slovákov. Čiže ak hráte dvaja, tak počas hry na deväť jamiek ich budete musieť pustiť cca troch. Cez týždeň ich tu však nestretnete a aj fíííčko je podstatne lacnejšie (Po – Ut: 14 EUR / 9 jamiek alebo St – Pia: 20 EUR / 9 jamiek).

Aj napriek pár mínusom, medzi ktoré by som zaradil predovšetkým:
  1. vyššie ceny v porovnaní s golfovými rezortmi v Podunajskej nížine a na Záhorí;
  2. drivig range (odpalisko) „cez cestu";
  3. zvýšený počet ponáhľajúcich sa ázijských kolegov;
je GOLF PARK RAJEC rezortom, ktorý určite stojí za návštevu. Ak hru na tomto ihrisku spojíte s pobytom v neďalekých Rajeckých Tepliciach, máte zaručený tip na vysokokvalitný relaxačný výlet, na ktorý budete dlho a príjemne spomínať.

© pre tojeslovensko.sk napísal Tomáš - všakovaké práva vyhradené!

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Nedeľa, 20 September 2009 16:52