Slovensko Turistika správy Atraktívne Podunajsko je potrebné lepšie turisticky využiť
Atraktívne Podunajsko je potrebné lepšie turisticky využiť PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 05 November 2011 00:00

Na možnostiach využitia trvalo ekologickej dopravy v cezhraničných turistických oblastiach pozdĺž toku Dunaja sa aktívne zúčastní aj Bratislavský samosprávny kraj (BSK). Ide o projekt TransDanube, ktorý korešponduje so stratégiou Európa 2020. Iniciovala ho rakúska Agentúra pre životné prostredie. Na dvojročnom projekte za 2,5 milióna eur prevažne z európskych fondov sa budú podieľať okrem Rakúska a Slovenska aj Nemecko, Maďarsko, Chorvátsko, Srbsko, Bulharsko a Rumunsko.


      Dunaj na slovenskom území poskytuje vysoké možnosti na rozvoj cestovného ruchu. Ako uviedol predseda BSK Pavol Frešo, turisticky veľmi atraktívnu, no dosiaľ nie optimálne využívanú lokalitu v regióne predstavuje najmä vodná priehrada v oblasti Čunova. Výraznou slabinou využívania turisticky príťažlivých miest v oblasti celého Podunajska je v súčasnosti nedostatočná propagácia tohto územia, slabo rozvinutá infraštruktúra a absentuje aj ucelený informačný systém o možnostiach dopravy.
      BSK navrhuje v rámci projektu TransDanube vypracovanie komplexnej štúdie tejto oblasti a možností využitia potenciálu pre rozvoj turistického ruchu, s dôrazom na využívanie trvalo udržateľnej ekologickej dopravy. "Možno očakávať, že po vybudovaní rýchlostnej cesty R7 sa atraktívnosť celej oblasti prudko zvýši. Zahraničných návštevníkov určite priláka aj napojenie oblasti na medzinárodnú sieť cyklotrás," dodal Frešo.

Bratislava 5. novembra (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Piatok, 11 November 2011 12:32