Slovensko Turistika správy Pomocou grantu obnovili turistické značenie
Pomocou grantu obnovili turistické značenie PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 30 Október 2011 00:00

Členovia Klubu slovenských turistov Lokomotíva Banská Bystrica obnovili turistické značenie a značkársku infraštruktúru na dôležitých trasách v národných parkoch Veľká Fatra a Nízke Tatry, v celkovej dĺžke 53,5 km. Na svoj projekt získali 2000 eur z grantového programu Živé chodníky. Program vyhlásila Nadácia Ekopolis spolu s partnerom - spoločnosťou Toyota Motor Slovakia.
      Na trasách bola vykonaná údržba existujúcich smerovníkov a výmena poškodených a skorodovaných smeroviek a tabuliek miestneho názvu. Celkove bolo namontovaných 43 nových smeroviek a tabuliek.
      "Sme radi, že sme podporili obnovu turistickej infraštruktúry v tak navštevovaných lokalitách, ako je Veľká Fatra a Nízke Tatry. Ide o ťažiskové oblasti slovenskej pešej turistiky a je veľmi dôležité, udržiavať tu turistické značenie v dobrom stave," povedal Ján Roháč, programový manažér Nadácie Ekopolis.
      Pozitívom tohto projektu je, že jeho realizácia bola v plnom rozsahu zabezpečená kvalifikovanými značkármi Klubu slovenských turistov a jeho výsledok je v súlade s normou STN 018025 a s metodikou značenia TZT Klubu slovenských turistov.
      "Plánované úpravy turistických značených trás sa uskutočnili na chodníkoch s veľkou návštevnosťou domácich aj zahraničných turistov. Trasy vedú po hlavnom hrebeni Veľkej Fatry a Nízkych Tatier, kde kvalitné značkovanie zabezpečuje orientačne bezpečný pohyb turistov. Nedostatočné značkovanie môže byť príčinou rôznych, aj vážnych úrazov, najmä pri sťažených poveternostných podmienkach. Celkove sme v rámci projektu odpracovali 294 hodín," podotkol predseda Klubu slovenských turistov Lokomotíva B. Bystrica Dušan Kaliský.
      Cieľom programu Živé chodníky je podporiť citlivú obnovu krajiny v národných parkoch a rezerváciách Slovenska, skvalitniť ich ochranu a zveľadiť rekreačné a poznávacie funkcie prírody. Jeho výsledkom sú upravené turistické chodníky v národných parkoch a prírodných rezerváciách Slovenska.
      TASR informovala Henrieta Hrinková, PR manažérka Nadácie Ekopolis.

 

Banská Bystrica 30. októbra (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.