Slovensko rôzne recenzie Stará krčma v Zuberci - miesto, kde sa dejú veci
Stará krčma v Zuberci - miesto, kde sa dejú veci PDF Tlačiť E-mail
RECENZIA: Miesto, kde sa nepije ale slope. Miesto, z ktorého sa neodchádza po svojich ale štvornožky a poloslepý. Miesto, kde sa nedorozumenia nekončia priateľským podaním rúk ale sekerou v chrbte. Miesto, kde by sa dal krájať dym, keby neplatil nový zákon na ochranu nefajčiarov.
Slovenský western, v podobe dedinských krčiem štvrtej cenovej skupiny, má nezameniteľnú atmosféru a ku Slovensku patrí rovnako ako Tatry a krásne ženy. Nevidím jeden dôvod, prečo by štvrtá cenová skupina mala byť vylúčená z bedekra pravého gurmána. Časopis Trend sa toho asi nechytí a tak vám prinášame prvú recenziu dedinskej krčmy. Vitajte v Starej Krčme v Zuberci!


Poloha

Kde bolo, tam bolo, na Orave ležala obec Zuberec, učupená pod Západnými Tatrami, nazývanými tiež Roháče. Nebola to však obec rozprávková ale celkom skutočná, tak ako jej krčma s miestnymi štamgastami. V Zuberci ju nájdete jednoducho. Podobne ako v iných dedinách, krčma zaujíma strategickú polohu pri kostole. Ak prichádzate od Habovky, za kostolom zabočíte doprava a na krčmu narazíte po zhruba 300 m.

Fotky

Alkohol a jedlo

Bar má na obyčajnú dedinskú krčmu naozaj bohatú ponuku, ktorá môže smelo konkurovať nejednému podniku aj o dve triedy vyššie. Za spomienku stojí fakt, že tu snáď na jedinom mieste v Zuberci nečapujú Zlatý Bažant, ale Kozel a Plzeň. Ak sa chcete najesť, môžete využiť susediacu reštauračnú časť.

Ceny

Do Starej Krčmy som vchádzal hrdo so stovkou (eur). Po uplynutí neurčitej doby som sa vytackal s necelou päťdesiatkou a piatimi novými kamarátmi. Stáli však za to. Miro, znamenitý šofér LKT (lesný kolesový traktor), ktorý rýchlosťou zvierajúcou prdel nejednému miestnemu kovbojovi zvezie naraz až 21 kubíkov dreva, zatiaľ čo jeho kolegovia sa s námahou pasujú s piatimi. Murár Marek, vlekár Milan, Ľuboš Gagarin a drobný Lojzko s dvojkilovými vačkami pod očami a červeným nosom s nami zdieľali krčmový dvojboj tvrdé – pivo, pokiaľ nenarazili na naše fyzické hranice.

Stratégie prežitia

Vo väčšine podnikov vám na prežitie postačí, keď zaplatíte svoj účet. Ak nie ste miestni, vaše prežitie v dedinskej krčme je trochu komplikovanejšie. Znížiť pravdepodobnosť zaseknutej sekery v zátylku, vám teoreticky napomôžu nasledovné vzorce správania:
  1. nevyčnievajte akýmkoľvek spôsobom (oblečenie, verbálny prejav, mimika, gestikulácia)
  2. ak ste už z akéhokoľvek dôvodu porušili prvú zásadu, zaplaťte všetkým rundu
  3. ak sa to dá a nie je vám to blbé, zoberte so sebou ženu
Vzhľadom na samotnú povahu dedinských krčiem prvú zásadu dodržíte len ťažko. Ak ste single, zostáva vám len platiť. Tretia zásada vychádza z predpokladu, že vás miestni namiesto bitky poľutujú, že musíte piť pod dohľadom vlastnej ženy.
V rámci stratégie prežitia som vsadil na kombináciu druhej a tretej zásady. Ak však zoberiete do krčmy ženu, nemusí to byť vždy vaše plus. Zvlášť pokiaľ patrí k tým krajším a zapáči sa napríklad malému Lojzkovi, čím u neho vyhecuje dlho neuspokojenú túžbu po ženskom tele a to napriek skutočnosti, že ho v minulosti pomlel kombajn a následne prešiel predným kolesom...

V kocke

Na Orave dobre, na Orave zdravo.

© pre tojeslovensko.sk napísal panjan - všakovaké práva vyhradené!

Podporte článok na: pošli na vybrali.sme.sk

Vaše hodnotenia

avatar gabo
+2
 
 
panjan... veľmi pekný opis
avatar Siskacjeden
-2
 
 
ty si cela sekera v chrbte nedristaj aspon , sedlak akysi !!!
avatar Misqua
+1
 
 
s tou sekerou si to prehnal...i ked vacsina miestnych frci na chlastacku "na sekeru" :-D...pokial mi moja pamat siaha, tak sa nestala ani raz taka vec, zeby mal niekto sekeru v zatylku!ale bitku dostat mozes, to je fakt :-)
avatar martin
+1
 
 
ale uz jaky chuj toto pisal...... stara krcma je jedna z naj podnikov ci uz krcma alebo resta.....
uz neviem z kerej prdele je tento magor co napise takuto hovadinu.......
a mal by sa za to hanbit...... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
avatar Fuji
+1
 
 
Byl jsem v restauracni casti a dal jsem si svoji oblíbenou kombinaci Pivo + koralku.
Velice jme potesilo po dlouhe dobe potkat vinikajici Karpatskou brendy kterou jsem zapijel Plzni.
Prostredi vyborne,obsluha krasna a rychla.Proste celkove hodnoceni od jednoho Moravaka je na jednicku.Takze v Unoru 2012 jsem zase tam.
avatar mato
0
 
 
dostanes bitku uz viem o koho sa jedna
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Nedeľa, 20 September 2009 17:23