Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko kúpanie recenzie Thermalpark v Dunajskej Strede je hodný návštevy
Thermalpark v Dunajskej Strede je hodný návštevy PDF Tlačiť E-mail

RECENZIA: Vcelku dobrou voľbou pri rozhodovaní, na ktorom kúpalisku sa hodiť do vody, je termálne kúpalisko s veľkým areálom v Dunajskej Strede.
Kde sa nachádza?

Thermalpark je od Bratislavy vzdialený 45 km na Gabčíkovskej ceste. Tabule na stĺpoch vás odnavigujú. Výhodou je, oproti napr. kúpalisku v Nových Zámkoch, že parkovisko je prístupné bez poplatku a dosť veľké, čiže miesto by ste mali v pohode nájsť. Cyklistov čaká pri bráne aj dostatok miest na zaparkovanie bicyklov.

Vstupné?

V hlavnej budove je pokladňa. Ceny závisia od toho, či prídete v pondelok až štvrtok alebo v piatok až nedeľu. Ceny tu majú ešte spätne prepočítané zo zaokrúhlených korún na centové eurá, preto dospelí zaplatia vo vyťaženejších dňoch 5,97 € a deti do 14 rokov 3,32 €. Deti do 3 rokov zadarmo. Ceny sú o niečo nižšie zo začiatku týždňa a zľavy sú aj po 16- tej a po 18t- tej hodine. Výhodou je, že ceny sú za 1 celý deň a preto prijateľné.
Po vystátí radu dostanete identifikačné papierové náramky na ruku. Kúpalisko je otvorené celoročne každý deň od 9:00 do 21:00. V zime samozrejme len vnútorná časť.

Rozsiahly areál

Areál s rozlohou 26 hektárov je už teda dosť veľký, aby si tu každý našiel svoj kút.
Detské ihriská, hojdačky, lavičky, v zadnej časti plážové volejbalové ihrisko, veľká lúka, možnosť objednať si tenisové kurty a medzi stromami zastrčené, zdá sa nepoužívané, minigolfové ihrisko. Za plaveckým bazénom je aj jazero, okolie ale vyzeralo byť zarastené bambusmi. V areáli kempovali poväčšine naši českí bratia buď v stanoch alebo v chatkách z čias socializmu. Režim si pamätajú aj niektoré stánky na občerstvenie. Pri vchode sú novovybudované stánky s nápojmi a jedlami. Pečené ryby a klobásy boli celkom chutné. Horšie je to s nájdením voľného miesta na konzumáciu, hlavne v chládku. Preto zájdite do vzdialenejšieho bufetu za vonkajšími wc doprava. Atmosféra ako spred 20 rokov, no zato dostatok miest na sedenie a jedlo v pohode.

Fotky areál

Bazény

Termálna voda vyviera z hĺbky 1600 m. V hlavnej novej budove sú 2 bazény s teplotou do 30 stupňov. V rekreačnom bazéne, i keď je menší, sa dá menej zdatným plavcom aj trochu zaplávať. Nie je v ňom v lete veľa ľudí.  Vedľajší wellness bazén s tryskami a výrivkami býva vyťažený najmä staršími ľuďmi. Vnútorná rotunda s 36˚C vodou je momentálne pre rekonštrukciu mimo prevádzky. V budove je okrem toho reštaurácia s barom, sprchy, wc, šatne, masáže a sauny. Do sauny je vstupné necelých 5 €, nenavštívili sme ju však, keďže nám stačila prírodná sauna na slnku vonku.
Kúsok od budovy je detský 30 ˚C bazén. Popri ňom je najteplejší relaxačný bazén - 36 ˚C. V ňom sa zvykne vyvaľovať dosť ľudí.
Zašmýkanie na tobogane do veľkého ale plytkého bazéna vyjde 33 centov.
Od hlavného vchodu sa chodníkom dostanete k plaveckému bazénu, kde si  môžete kľudne zaplávať vo vode s teplotou do 25 ˚C. Keďže je najchladnejší, nie je v ňom veľa ľudí. Vedľa neho je o niečo menší, zaplnenejší taliansky bazén s 28 ˚C vodou a za ním bufet na vnútorné občerstvenie.

Fotky bazény

Záver

Za slušné vstupné zachovalé kúpalisko s dlhou otváracou dobou. Po slovensky našťastie rozumel každý a občasné oznamy v ampliónoch len v maďarčine až tak nevadili. Držím palce, aby sa kúpalisko naďalej rozvíjalo k spokojnosti návštevníkov.

© tojeslovensko.sk (matoma) - všakovaké práva vyhradené!

Vaše hodnotenia

avatar macka
0
 
 
vyzerá to celkom slušné, niekedy si naplánujeme tam cestu, popis dostačujúci, už sa len rozhodnúť a vyskúšať
avatar zuzanka
0
 
 
Velmi nepríjemný personál.Vedenie absolútne neschopné,špina,upchaté záchody,smrad
avatar Hhakl
0
 
 
Vlani som sa tam vyčvahctal s rodinkou do sýtosti, chodili sme tam celý týždeň. Bomba kupalisko za tie ceny.
avatar duso
0
 
 
Za cenu 8 eur je iba vstup. Tobogany sa priplacaju v areali. Zial je tu hlava na hlave a nedostali sme ani skrinku. Nikto ju negarantuje ani po zaplateni vstupneho. Neodporucam.
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Pondelok, 15 Február 2010 20:15