Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko kúpanie recenzie Zelená Voda – utajené jazero za Bratislavou
Zelená Voda – utajené jazero za Bratislavou PDF Tlačiť E-mail
RECENZIA: Ďakujem službe Google maps za objavenie tohto jazera. Nebyť jej satelitných snímok, cestu k jazeru by mi prezradili možno tak štamgasti miestnej krčmy v Moste pri Bratislave. Aj to po štyroch rumoch.

Ako sa tam dostať?

Jazero sa nenachádza pri Novom Meste nad Váhom, ako by sa podľa názvu mohlo zdať, ale v Moste pri Bratislave. Ak prichádzate od Bratislavy, v Moste odbočíte na Dunajskú ulicu. Za tabuľou je to hneď druhá nenápadná odbočka doľava. Po odbočení pôjdete stále rovno po prašnej štrkovej ceste, prejdete mostom cez Malý Dunaj a za 5 minút ste tam. K jazerám sa dá dostať aj z Ivánky pri Dunaji po Farskej ulici. Navštíviť jazero sa oplatí aj horskými bicyklami, tak ako to robia miestni obyvatelia. MHD sem našťastie nevedie.

Miestni obyvateliaNávštevníkmi jazera sú takmer výlučne obyvatelia okolitých obcí Ivánka pri Dunaji, Zálesie a Most pri Bratislave. Môj pozorovací talent to zistil veľmi ľahko. Veď ako inak si vysvetliť spodný diel plaviek vytiahnutý až nad pupok, olovrant v podobe chlebov a rajčín, či dievčatko s menom Aimie (čítaj Ejmíííí). Verte mi, píšem to bez dešpektu. Naopak, po bratislavských výrastkoch na Tehelku, či Šamorínskych kovbojoch na Košariskách to bola celkom príjemná zmena. Miestni, nemiestni, hlavne že ich je tam málo. Pre objektivitu musím napísať, že sem-tam sa tu preženie aj štvorkolka, crossová motorka či miestny šerif na svojom fáre. Kúdole prachu vás potom nenechajú na pochybách, že máte vyskúšať miestny skokaňák.
Fotky

Jazero so skokaňákom

  • Jazero má vlastný skokanský mostík vysoký tak 2 metre. Panáka môžete skočiť pokojne. Ak si nechcete zlomiť väz, tak hlavičku dajte s poriadnym rozbehom.
  • Tak ako iné jazerá v okolí Bratislavy či Senca, vznikla Zelená Voda ťažením štrkopieskov. Jeho dno a brehy sú štrkové, vďaka čomu sa voda dobre filtruje a je už na pohľad čistá. Kde tu však uvidíte na hladine plávať akési chaluhy z usadeného prachu.
  • Žiaden bufet tu nenájdete, takže výlet s rezníkom začína dávať zmysel. Domáci sú predsa len skúsenejší...
  • Jazero je pekne zasadené v kukuričnom poli a obklopené lužným lesom, ďaleko od hlavnej cesty a keby vám nelietali lietadlá nad hlavou, tak si poviete že aj od civilizácie.
  • Jazero je bližšie k Bratislave ako napríklad už dobre známe jazerá na Košariskách.
  • Miest na ležanie s dobrým prístupom do vody je tu dostatok. Ignorovať treba zákazy kúpania a vstupu.

V kocke

Ak hľadáte romantické jazero s minimom ľudí odporúčam. Zaplatíte za to malú daň v podobe zaprášeného auta. Na spiatočnej ceste sa zastavte na najlepšiu zmrzlinu, v Bratislavskej Vrakuni. Pri poslednej návšteve som tam stretol dievčatko menom Cleon (čítaj Kleon). Na jazyk sa mi preto tisne otázka. Mamičky, drbe vám?

© pre tojeslovensko.sk napísal panjan - všakovaké práva vyhradené!

Vaše hodnotenia

avatar ja
+9
 
 
Trošku zavádzajúce. Na zelenej vode sa predtým štrk neťažil a je to rameno dunaja. Apropó predtým ako začali ťažiť štrk tak bola zelená voda krajšia a čistejšia a sú tam tri jazerá jednotka dvojka a trojka. Chodím tam už 20 rokov tak o tom niečo viem a vôbec nieje utajené len to nechceme moc rozširovať pretože väčšinou nový návštevníci po sebe zanechávajú neskutočný bordel.
avatar Cosita
0
 
 
Bohužiaľ ten neskutočný bordel tam bol aj tento víkend, všade kôpky odpadkov :-( Keby toho nebolo, je Zelená voda super miesto na oddych a kúpanie. Šla som tam ešte okolo jedného jazera, to bolo bagrovisko, zatiaľ čistá voda aj breh, ale pre zmenu žiadna zeleň a tieň. Tretie jazero som nestretla. Auto som zaprasene nemala, bola som na bicykli :-)
avatar Julo
+2
 
 
Ahoj,

bol som sa tam kupat tak pred 20timi rokmi a odvtedy to hladam. Dufam, ze je to to jazero a ze tam tento tyzden budem po 20 rokoch zas :) Diky za clanok.
avatar Domini
-1
 
 
Dasa tam kupat so psom????:)
avatar panjan
+2
 
 
psi sa kupu vsade na prirodnych kupaliskach a jazerach, nikto to nekontroluje. Narazit mozes akurat na nesuhlas ostatnych ludi
avatar Jozef
-9
 
 
Je Zelena voda vobec nudaplaz? A ak ano, tak z ktorej strany? Chodia tam aj gayovia? Prosim o odpoved na email: mamvolguZAVINAC azetBODKAsk
avatar jogi
+8
 
 
no a vdaka ludom ktory pisu taketo clanky uz utajene romanticke a s minimom ludi neostane.
velka vdaka.
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Štvrtok, 23 Júl 2009 21:00