Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...
Reklamný prúžok
Dudince | kúpele PDF Tlačiť E-mail
ImageKúpele Dudince a povesť o liečivých účinkoch ich miestnych prameňov siaha až do čias Rímskej ríše - dodnes sa tu zachoval názov Rímske kúpele, kde si legionári tých čias liečili vojnové zranenia. Kúpeľný komplex je situovaný v malebnom údolí riečky Štiavnice, v blízkosti európskej trasy sever juh (z Poľska cez Oravu, Zvolen, Šahy do Budapešti a ďalej na Balkán). Novodobá história najmladších, ale významných kúpeľov Slovenska sa začala písať v 60. rokoch tohto storočia.

Vtedy sa začalo s výstavbou rozsiahleho liečebného komplexu, pozostávajúceho z hotelov, liečebných domov i moderný, dobre vybavený komplex balneoterapie.
Najnovšia liečebňa Diamant svojim komfortom - včítane veľkého krytého bazénu - uspokojí aj náročných hostí. Na báze hydrouhličitanovo-chloridovej, sódno-vápenatej, sírnej uhličitej vody s teplotou 30°C sú pacientom poskytované procedúry, zahrňujúce klasické postupy i využitie najnovších poznatkov medicíny. Špičková starostlivosť lekárov a kúpeľného personálu pomáha prinavracať úľavu a zdravie tisícom pacientov s chorobami pohybového ústrojenstva i s ľahšími neurologickými ochoreniami. Vďaka špeciálnym rehabilitačným metódam dosahuje výrazné zlepšenie stavov po ortopedických operáciách.
I keď Dudince patria ku kúpeľom, kde liečebná a zdravotná stránka dominuje nad možnosťami zábavy a spoločenského rozptýlenia, pacienti i návštevníci sa tu určite nenudia. Obľúbené sú pravidelné hudobné koncerty a umelecké večery, na ktorých účinkujú známe osobnosti nielen zo Slovenska, ale i zo zahraničia. Malebné okolie kúpeľov poskytuje pestré možnosti prechádzok - častým cieľom sú zriedkavé travertínové útvary i vzácne archeologické náleziská.
Pravidelne sa organizujú výlety do mestskej pamiatkovej rezervácie Banská Bystrica s početnými historickými pamiatkami, aj do Zvolena.

liečba: choroby pohybového ústrojenstva, nervové choroby 

Viac info: www.hottherma.sk

Mapa

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Utorok, 06 Január 2009 20:59