Číž | kúpele PDF Tlačiť E-mail
Prírodné jódové kúpele Číž, a.s. majú za sebou viac ako storočnú históriu. Význam kúpeľov je založený predovšetkým na prírodnej jódovej liečivej vode. Liečivými účinkami vody a balneologickou hodnotou prírodných prameňov sa čížsky prameň zaraďuje medzi najvzácnejšie v Európe.
Je najbohatší na soli, jód a bróm, ktoré sa v minerálnych vodách nachádzajú zriedkavo. O tom, že čížska liečivá voda patrí medzi ojedinelé svetové unikáty svedčia aj viaceré medzinárodné certifikáty a uznania. Z nich najvzácnejší je certifikát z výstavy v Bruseli v roku 1879 a strieborná medaila z roku 1904 zo svetovej výstavy v St. Luis v USA.

Kúpele sú zamerané na liečbu dospelých a detí pri neurologických ochoreniach, ochoreniach pohybového aparátu, chorôb ciev a stavoch po ich operáciách. Čížska liečivá voda má priaznivé účinky i pri liečbe sklerózy multiplex. Výborné výsledky sa dosahujú pri liečbe pohybového aparátu detských pacientov, pri problémoch s nevyvinutým bedrovým krčkom i pri deťoch so skoliózou. Vo vlastnom areáli je poskytovaná aj hipoterapia - jazda na koníkoch.

Podnebie kúpeľov patrí do teplej až mierne teplej klimatickej oblasti s veľkým počtom slnečných dní. Nížinný charakter okolia kúpeľov pôsobí relaxačne a klimatické pomery sú vhodné aj pre helioterapiu. Liečebný komplex je vsadený do celoročne udržiavaného parku, ktorý poskytuje príležitosti na prechádzky a oddych po liečebných procedúrach. V rámci balneoterapie sa poskytujú klientom všetky liečebné procedúry prináležiace k jednotlivým indikáciam – minerálne kúpele, vodoliečba a masáže, elektroliečba, fyzioterapia.

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Sobota, 16 Máj 2009 15:51