Slovensko kúpanie kúpele Horný Smokovec
Horný Smokovec | detské kúpele PDF Tlačiť E-mail
Image
Detské kúpele Horný Smokovecnajvyššie položené klimatické kúpele pre deti a dorast. Majú ideálnu polohu vo výške 960 metrov pre využitie vysokohorskej klímy, ktorá sa vyznačuje dostatkom slnečného svitu, čistým vzduchom, teplotnou inverziou, zníženým parciálnym tlakom CO2, výskytom určitého počtu negatívnych iónov a obsahom aerosolov v ovzduší, čo vytvára optimálne podmienky pre liečbu dýchacích ciest.

V detských kúpeľoch Horný Smokovec sa odliečujú recidivujúce katary dýchacích ciest s poruchou imunity, alergické nádchy, opakované zápaly priedušiek, obštrukčné bronchitídy, bronchiálne astmy, dermorespiračný syndróm a stavy po operáciach pľúc.

Liečebné procedúry:
  • Klimoterapia
  • Liečebná rehabilitácia
  • Inhalačná liečba
  • Elektroliečba
  • Svetloliečba
  • Teploliečba
  • Vodoliečebné  procedúr

Aktivity v Kúpeľoch Horný Smokovec začínajú hneď ráno naplánovanými procedúrami, inhaláciami alebo inými cvičeniami. Deti trávia čas aj v bazénoch a saunách. Saunovanie ako také má nespochybniteľný účinok na obranyschopnosť organizmu. Detskí pacienti môžu využívať fínsku, bylinkovú, parnú, soľnú a infra-saunu. Komplexnú starostlivosť dopĺňa teploliečba, elektroliečba, bioptron aj inhalácie. Deti však v prvom rade trávia čas vonku. Základom celej liečby je klimatoterapia, teda pobyt v horskom prostredí. Liečba je účinná vtedy, ak sa dieťa nachádza v podnebí, ktoré je svojou nadmorskou výškou odlišné od toho domáceho. Deti pravidelne chodia na prechádzky, túry a postupne tak zvyšujú námahu a záťaž na dýchacie cesty. Deti sa z Horného Smokovca dostanú na výlety do celých Vysokých Tatier. Chodia na túry, do jaskyne a najmä dýchajú čistý vzduch bez baktérií, prachu a peľov. V areáli sa nachádzajú športoviská, kde sa môžu deti do sýtosti vyblázniť, zahrať si futbal, tenis, volejbal, basketbal. Rodičia menších detí ocenia ihrisko, pieskovisko, preliezky a to všetko vo veľkej záhrade, poskytujúcej relax aj mamičkám.
Veľkou výhodou je, že zástavka tatranskej elektrickej dráhy a SAD, ktoré sa nachádzajú priamo pred našimi kúpeľmi Vám umožnia spríjemniť si voľné chvíle individuálnym poznávaním Vysokých Tatier.

Viac info: www.kupelehs.sk

Fotky
Mapa

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Štvrtok, 08 November 2012 09:43