Slovensko kúpanie kúpele Malé Bielice
Malé Bielice | kúpele PDF Tlačiť E-mail
Obec Malé Bielice (miestna časť okresného mesta Partizánske) leží v kopcovitej nitrianskej krajine, v nadmorskej výške 186 m nad morom na sútoku Nitry a Nitrice medzi výbežkami Strážovských vrchov a pohoria Tríbeč na hranici nížinatej a hormatej časti Ponitria. Táto časť tvorí vstupnú bránu do Horného Ponitria. Od centra mesta je vzdialená približne 5 km. Klimatické podmienky tohto regiónu sa prejavujú ako veľmi príjemné s typicky suchým a teplým letom. Počas letného obdobia sa vyskytuje priemerne 70 letných dní. Partizánske je od slovensko-rakúskych hraníc vzdialené 115 km.

Areál kúpeľov sa nachádza v južnej časti obce (z hlavnej cesty je vyznačená šípka smerom na kúpeľný areál, letisko a penzión Kalinka), tesne za železničným prejazdom v bezprostrenom susedstve letiska.
Termálna voda Základom rehabilitačných procedúr kúpeľov je výskyt čírej liečivej vody bez farby a zápachu s teplotou 43,6 °C pri prameni. Voda je slabo mineralizovaná, hydrouhličitanová, vápenato - horečnatá, hypotonická. Veľmi dobre pôsobí na pohybové ústrojenstvo, vegetatívny systém a celkovú somatickú regeneráciu organizmu. V krytej hale sú dva bazény s rozmermi 710 x 795 cm, s hĺbkou 120 cm.

Vaše hodnotenia

avatar haha
+1
 
 
Co se týka jedla nic moc. Dnes na večeři měli jen 3 jedlá ze šestí protože neměli suroviny. V dnešní době.A ráno jogurt - snívejte....
avatar Zuzana
-1
 
 
Ubytovanie pekné, personál vcelku príjemný, voda super, bazény výborné...ale reštaurácia katastrofa. Nie že by vyslovene nechutilo, ale napríklad oblohu na tanieroch ešte neobjavili, a zeleninu nepoznajú. na raňajky : šunka, príšerný salám a syr.. Nejedlé párky a klobása. Plus bolo vajíčko. A to bolo všetko.. Na večeru výber z dvoch alebo jedného jedla!!!. Obsluhe občas trvalo 35minút, kým sa prišli opýtať, čo si dáme..
Takže odporúčam hotel, ale bez stravy a návštevy reštaurácie.
Prihláste sa pre pridanie názoru.