Správy | lyžovanie
Desatoro lyžiarskych pravidiel na svahu PDF Tlačiť E-mail

Lyžiari a snoubordisti by sa na svahoch mali riadiť desiatimi pravidlami, ktoré ešte v roku 1967 prijala Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS). "Rešpektuje ich každá krajina a upozorňuje na ich dodržiavanie," pripomína vedúci strediska pomoci a služieb občanom ministerstva zahraničných vecí Jozef Cibula.

Čítať celý článok...
 
Slovenské lyžiarske strediská patria v Európe k najlacnejším PDF Tlačiť E-mail

Najdrahším lyžiarskym strediskom v Európe je nórsky Hemsedal, vyplýva zo štúdie portálu www.ab-in-den-urlaub.de. V Hemsedale sa za skipas na jeden deň v priemere platí 49 eur. Druhým najdrahším strediskom je Graubünden vo Švajčiarsku, kde sa za deň lyžovania platí 47 eur, a rakúsky Ischgl so 46 eur na osobu a deň je tretí. Na dolnom konci zoznamu sa nachádzajú slovenské Nízke Tatry a české Krkonoše, kde jeden deň lyžovania v priemere stojí 25 eur respektíve 21 eur.

Posledná úprava Sobota, 07 Január 2012 11:21
Čítať celý článok...
 
Lyžiarske stredisko Winter park Martinky otvorilo sezónu PDF Tlačiť E-mail
Jedenásť zjazdoviek s celkovou dĺžkou takmer 9,5 kilometra a dvanásť horských dopravných zariadení môžu využiť návštevníci lyžiarskeho strediska Winter park Martinky na Martinských holiach, v ktorom dnes otvorili lyžiarsku sezónu. TASR o tom informoval manažér Winter park Martinky Juraj Balucha.
Čítať celý článok...
 
Stredisko Danová pri Medzilaborciach bude opäť v prevádzke PDF Tlačiť E-mail

Na príchod lyžiarskej sezóny sa v týchto dňoch pripravuje aj stredisko Danová, ktoré je situované za mestom Medzilaborce na poľsko-slovenskom pohraničí. Zjazdové trate tu budú sprístupnené lyžiarom pravdepodobne medzi Vianocami a Novým rokom.

Čítať celý článok...
 
Tále chcú sezónu spustiť 23. decembra večerným lyžovaním zadarmo PDF Tlačiť E-mail

V lyžiarskom stredisku Tále v okrese Brezno sa napriek počasiu budú snažiť začať lyžiarsku sezónu bezplatným večerným lyžovaním v piatok 23. decembra. Už 15. novembra tu začali zasnežovať a pripravovať sa na sezónu, priblížila TASR Miroslava Lešaková, obchodno - marketingová manažérka spoločnosti Tále a.s.

Posledná úprava Štvrtok, 15 December 2011 11:06
Čítať celý článok...
 
V stredisku Búče plánujú obnoviť tradíciu rodinnej lyžovačky PDF Tlačiť E-mail

V rekreačnom a lyžiarskom stredisku Búče, ktoré sa nachádza na rozhraní okresov Sabinov a Prešov, prebiehajú posledné prípravné práce pred nadchádzajúcou zimnou sezónou.
      Prevádzkovateľ areálu Alojz Stahovec konštatoval, že toto stredisko sa v minulosti tešilo pomerne veľkému záujmu návštevníkov. Niekoľko rokov však pre nevyrovnané vlastnícke vzťahy stagnovalo a malo to vplyv aj na investície do modernizácie.

Čítať celý článok...
 
V Tatrách sa sezóna pre lyžiarov začne už v piatok PDF Tlačiť E-mail
Už len týždeň zostáva do spustenia lyžiarskej sezóny v najvyššie položených strediskách Vysokých a Nízkych Tatier.V piatok 2. decembra otvoria lyžiarsku sezónu v Jasnej v Nízkych Tatrách a v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách.
Posledná úprava Nedeľa, 27 November 2011 12:54
Čítať celý článok...
 
V stredisku Roháče – Spálená začali novú lyžiarsku sezónu PDF Tlačiť E-mail
Viacerí náruživí milovníci zjazdového lyžovania si dnes nenechali ujsť bezplatnú premiéru novej sezóny v slnkom zaliatom stredisku Roháče – Spálená povyše rázovitej oravskej obce Zuberec. Okrem očarujúcej inverzie ich privítal technicky výdatne zasnežený svah.
Čítať celý článok...
 
Na Chopku sa už zasnežujú zjazdovky PDF Tlačiť E-mail
Martin nakoniec predsa len prišiel na bielom koni. Spoločnosť Tatry mountain resorts začala v piatok popoludní so zasnežovaním zjazdoviek na Chopku v Nízkych Tatrách.
Posledná úprava Sobota, 19 November 2011 19:27
Čítať celý článok...
 
V Tatrách pribudne nová 8-sedačková lanovka a skipasy zdražejú PDF Tlačiť E-mail

Počas tohtoročnej zimnej sezóny si budú môcť lyžiari vo Vysokých Tatrách vyskúšať aj novú 8-sedačkovú lanovku v Tatranskej Lomnici, ktorá zvýši prepravnú kapacitu ľudí v stredisku o 2400 osôb za hodinu. Zároveň sa však túto zimu zvýšia ceny skipasov pre lyžiarov vo Vysokých aj Nízkych Tatrách medziročne v priemere o 10 %.

Posledná úprava Piatok, 11 November 2011 12:30
Čítať celý článok...
 
Sever a juh Chopka prepojený lanovkou bude skutočnosťou PDF Tlačiť E-mail

Dávnejšie avizovaný odvážny zámer akciovej spoločnosti Tatry mountain resorts (TMR) prevádzkujúcej nízkotatranské lyžiarske stredisko Jasná o lanovkovom prepojení severnej a južnej strany Chopka by mal byť už v zimnej sezóne 2012/2013 skutočnosťou.
"Naša snaha postaviť lanovku s 24-miestnymi kabínami, ktorá je jednou z najmodernejších technológií svojho druhu vôbec, definitívne odobrilo minulotýždňové rozhodnutie bratislavského stavebného úradu. Môžeme sa tak pustiť do veľkého projektu," uviedla pre TASR hovorkyňa TMR Katarína Šarafínová.

Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 8 Dopredu > Koniec >>

Stránka 1 z 8

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

LYŽOVANIE | okolie

RECENZIE | okolie

SPRÁVY | okolie