Slovensko Lyžovanie správy V stredisku Roháče – Spálená začali novú lyžiarsku sezónu
V stredisku Roháče – Spálená začali novú lyžiarsku sezónu PDF Tlačiť E-mail
Viacerí náruživí milovníci zjazdového lyžovania si dnes nenechali ujsť bezplatnú premiéru novej sezóny v slnkom zaliatom stredisku Roháče – Spálená povyše rázovitej oravskej obce Zuberec. Okrem očarujúcej inverzie ich privítal technicky výdatne zasnežený svah.
"Na základe dostupných informácií si trúfam bez obáv povedať, že sme prví nielen na Slovensku, ale v rámci krajín Vyšehradskej štvorky. Dúfam, že táto zima bude opäť trochu lepšia a bude nám žičiť predovšetkým počasie s dostatkom prírodného snehu," uviedol pre TASR riaditeľ prevádzkujúcej spoločnosti Tatrawest Ladislav Kvak.
Zároveň vyjadril nádej, že sa v cestovnom ruchu príliš neprejaví opätovne hroziaci strašiak globálnej ekonomickej krízy. "Verím, že ľudia budú v dennodennom zhone a strese potrebovať stále aspoň trochu relaxu a nájdu si nejaké euro i na lyžovačku, aby si aktívne oddýchli v prírodnom prostredí," skonštatoval s tým, že malebný kút Západných Tatier je tradične zárukou mimoriadne dlhej a kvalitnej lyžiarskej sezóny.
Ako prvý sa po upravenej zjazdovke spustil Braňo z neďalekého Tvrdošína. "Práve tu sa chodievam pravidelne lyžovať, preto som nemohol chýbať ani dnes," prízvukoval. Viac ako 200 km neváhal merať Milan z Košíc. "Keď sme sa so synom dozvedeli o tejto možnosti, ihneď sme naskákali do auta. Už sme sa nevedeli dočkať, lebo všetko investujeme do zimnej dovolenky a lyžovania," dodal.

Zuberec 25. novembra (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
 

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

LYŽOVANIE | okolie

RECENZIE | okolie

SPRÁVY | okolie