Slovensko Lyžovanie správy SKI Ráztoka v Hornej Marikovej rastie návštevnosť
SKI Ráztoka v Hornej Marikovej rastie návštevnosť PDF Tlačiť E-mail
Návštevnosť lyžiarskeho strediska SKI Ráztoka v Hornej Marikovej v Považskobystrickom okrese sa medzi sviatkami v porovnaní s minulou lyžiarskou sezónou zvýšila takmer o 20 %. Podľa prevádzkovateľa lyžiarskeho strediska Petra Mikloša to spôsobili na jednej strane lepšie snehové podmienky a na strane druhej lacnejšie lyžovanie. Pod zvýšenú návštevnosť sa podpísala zrejme aj skutočnosť, že okolité strediská (Podjavorník, Mojtín) nie sú v prevádzke. "V snahe prilákať návštevníkov aj v čase krízy sme zlacneli permanentky a prakticky každý víkend pripravujeme pre lyžiarov nejaké atrakcie.

I keď sme sezónu oficiálne otvorili až v piatok 8. januára, lyžuje sa tu už prakticky od polovice decembra," povedal Mikloš s tým, že okrem otváracieho ohňostroja pripravujú na víkendy valentínsku lyžovačku, karneval na lyžiach či pravú zabíjačku na svahu a pravidelne aj večerné lyžovanie. Podľa Mikloša mali chatu s kapacitou 50 lôžok a plnou penziou medzi sviatkami naplnenú, na ubytovanie však zmluvne využívajú aj služby menších penziónov i ubytovanie v súkromí.

Lyžiarom slúžia dva vleky s kapacitou približne 1200 osôb za hodinu a dve zjazdovky s prevýšením asi 200 metrov. "Aj vďaka umelému zasnežovaniu sú momentálne podmienky na lyžovanie veľmi dobré, zjazdovky sú pokryté asi 50-centimetrovou vrstvou snehu. Sezóna u nás trvá zhruba do polovice apríla," dodal Mikloš. Lyžiarske stredisko SKI Ráztoka, položené pod hrebeňmi Javorníkov, sa stáva v poslednom čase čoraz vyhľadávanejším aj pre zahraničnú klientelu. Tá tvorí podľa Mikloša 20 - 30 % a do Hornej Marikovej chodia lyžovať predovšetkým Česi, ale i Maďari a Poliaci.

Horná Mariková 10. januára (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.