Slovensko Lyžovanie správy Strediská na juhu Banskobystrického kraja mali dobrú návštevnosť
Strediská na juhu Banskobystrického kraja mali dobrú návštevnosť PDF Tlačiť E-mail
Dobrá návštevnosť a napriek dažďu len dva dni odstávky - také je hodnotenie sviatočnej lyžovačky v dvoch najjužnejších lyžiarskych strediskách v Banskobystrickom kraji - Salamandre pri Banskej Štiavnici a Kokave - Línii neďaleko Kokavy nad Rimavicou.
Dva dni pred Štedrým dňom spustili premiérovo lanovky a vleky v novom stredisku Salamandra pri Banskej Štiavnici. Podľa manažérky strediska Lindy Benkovej už v prvý deň zaznamenali prekvapivo dobrú návštevnosť. Na druhý deň však prišiel silný dážď a stredisko bolo zatvorené. Nelyžovalo sa ani na Prvý sviatok vianočný, a to pre výstrahu Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) 3. stupňa. "Od tohto dňa sme ale už každý deň v prevádzke," uviedla manažérka. Vedenie strediska je vzhľadom na to, že ide o úvodnú sezónu, spokojné s návštevnosťou i reakciami lyžiarov. Silvestrovskú a novoročnú lyžovačku si už v centre nad starobylým baníckym mestom vychutnalo približne 1000 ľudí.

Lepšie ako vlani hodnotí sviatočné dni na svahoch strediska Kokava - Línia aj jeho prevádzkovateľ František Auxt. "Na to, že počas vianočných sviatkov pršalo, bola návštevnosť v nasledujúcich dňoch relatívne dobrá," uviedol pre TASR. Počet lyžiarov však ani zďaleka nedosiahol počty spred piatich rokov, keď stredisko zaznamenalo rekordy. "Návštevníkov bolo tento raz asi o 30 % menej," podotkol Auxt. Stredisko, ktoré leží v nadmorskej výške necelých 800 metrov, ťažilo počas sviatkov z technického snehu, ktorým pár dní predtým vybielili niekoľko sto metrov dlhý svah. Čo sa týka návštevníkov, tento rok, ale už aj vlani, bolo menej maďarských, na ktorých si stredisko dlhodobo zakladá. "Je to spôsobené hospodárskou krízou. Maďari sú ňou postihnutí ešte viac ako obyvatelia Slovenska," konštatoval prevádzkar.

Banská Štiavnica/Kokava nad Rimavicou 10. januára (TASR)

Vaše hodnotenia

avatar sali
0
 
 
kokava urcite nepatri medzi najjuznejsie strediska v kraji
Prihláste sa pre pridanie názoru.