Slovensko Lyžovanie správy Nové lyžiarske stredisko na Orave
Nové lyžiarske stredisko na Orave PDF Tlačiť E-mail
Približne päť miliónov eur (150 miliónov Sk) stálo vybudovanie nového lyžiarskeho strediska vo Vitanovej pri Trstenej, ktoré dnes slávnostne sprevádzkovali. V areáli je 4,5 km zjazdoviek z ktorých sú zasnežované asi tri kilometre.

Zjazdové trate majú prevýšenie okolo 220 m. V súčasnosti poskytujú veľmi dobré lyžiarske podmienky. Pokrýva ich od 50 do 70 cm hrubá snehová vrstva. Hodinová kapacita tamojších štyroch vlekov je 3600 osôb, informoval TASR spolumajiteľ strediska Jozef Štrbáň. Doplnil, že v druhej etape budovania strediska, ktorú teraz pripravujú, rátajú preinvestovať okolo 10 miliónov eur (300 miliónov Sk).

Mali by tam vyrásť ubytovacie a reštauračné kapacity. „Stredisko leží v blízkosti slovensko-poľského pohraničia a termálneho kúpaliska Oravice. Preto očakávame, že k nám budú prichádzať najmä Poliaci,“ povedal Štrbáň. Predpokladá, že zimný areál budú využívať aj obyvatelia okresu Tvrdošín a jeho okolia. Stredisko by malo slúžiť celoročne a k tomu má prispieť aj vybudovanie bobovej dráhy. Dospelý návštevník zaplatí za celodenné lyžovanie vo Vitanovej 20 eur (602,50 Sk) a dieťa a seniori 17 eur (512 Sk).

Vitanová 31. januára (TASR)

Vaše hodnotenia

avatar Andrej
0
 
 
Príliš drahé vstupné
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Streda, 04 Február 2009 19:45