Slovensko Lyžovanie správy V Jasnej otvorili najväčší snow park na Slovensku
V Jasnej otvorili najväčší snow park na Slovensku PDF Tlačiť E-mail
V lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry dnes oficiálne otvoria najväčší snow park na Slovensku. Pre TASR to potvrdila marketingová riaditeľka Katarína Šarafínová z Jasnej. Moderný snow park v dĺžke 1300 metrov, sa nachádza v lokalite Jelení grúň nad časťou strediska Záhradky.

Medzi jeho hlavné dominanty patria skoky (jumps), v odstupoch za sebou ich je šesť. Výstavba skokov bola náročná, vyžadovala si veľké množstvo umelého snehu, uviedla Šarafínová. Ako podotkla, ich veľkosť bude v medium štýle, pretože veľa ľudí sa potrebuje najprv rozoskákať.

Pre mierne pokročilých je nahrnutý tzv. safety jump. Návštevníci sa môžu dokonale vyblázniť na tzv. kladine či vrúbkovanom potrubí. "Park je hlavne o zábave a nie o strachu zo zranenia," povedala Šarafínová. Celodenný skipass stojí 13 eur (392 Sk) a je platný výlučne v snow parku, t.j. na zjazdovke Jelení grúň a na vleku E Záhradky-Priehyba. Na všetkých ostatných lanových dráhach tento skipass neplatí. Všetky ostatné typy skipassov z platného cenníka platia na všetkých lanových dráhach v stredisku a aj v snow parku.

Podľa slov marketingovej riaditeľky Jelení grúň svojimi terénnymi parametrami najlepšie spĺňal kritériá pre kvalitný snow park, preto už v lete 2008 tam začali budovať umelé zasnežovanie. Areál parku a prekážky v ňom sú určené nielen pre snowboardistov, ale aj pre lyžiarov.

Trenčín 24. januára (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Streda, 04 Február 2009 19:45