Slovensko Lyžovanie správy Najväčšie lyžiarske strediská na Slovensku ponúkajú spoločný skipas
Najväčšie lyžiarske strediská na Slovensku ponúkajú spoločný skipas PDF Tlačiť E-mail
Zimná sezóna je čoraz bližšie, hoci počasie tomu ani zďaleka nenasvedčuje. Lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách už čakajú len na mínusové teploty, aby mohli zasnežovať a spustiť tak lyžovačku. Ťahákom tejto zimy je spoločný skipas najväčších lyžiarskych stredísk z celého Slovenska.
Nesie názov Slovakia Super Skipas a základom pre jeho vytvorenie bol minuloročný Slovakia Ski Region. Nový produkt, ktorý vytvorili spoločnosti Park Snow a Tatry Mountain Resorts (TMR), však ponúka viac možností, viac kilometrov zjazdoviek, ako aj freeride zóny na oboch stranách Chopku. Katarína Šarafínová z TMR informovala, že majiteľ skipasu tak bude mať možnosť počas celej sezóny prostredníctvom jedného lístka lyžovať v strediskách Jasná – Nízke Tatry, Veľká Rača, Donovaly, Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica. Lyžiari si môžu zakúpiť skipasy podľa výberu vo variante 10 dní, 15 dní zo sezóny, alebo tiež celosezónny lístok. Predaj skipasov už začal, ich ceny sa pohybujú od 200 do 290 eur pre dospelých a od 155 do 230 eur pre deti. Nový skipas okrem iného ponúka 83 kilometrov zjazdoviek všetkých kategórií v šiestich strediskách, vrátane Liptovskej Tepličky. Lyžiari tu môžu nájsť 22 lanoviek, 47 vlekov a komplexnú ponuku služieb. Slovakia Super Skipas si môžu záujemcovia zakúpiť cez internet alebo aj priamo v jednotlivých lyžiarskych strediskách. Novinkou je tiež najmodernejšia technika turniketového systému, vďaka ktorej má lyžiar možnosť sledovať napr. koľko výškových metrov za príslušný deň prekonal v stredisku, koľko kilometrov najazdil, prípadne koľko lanoviek a vlekov využil.

O spoločný skipas je veľký záujem aj u našich severných susedov. "Poliaci veľmi uvítali, že sa bude lyžovať v celých Tatrách na jeden skipas, veľký ohlas mali najmä sezónne skipasy, ktoré zahŕňajú 83 kilometrov zjazdoviek," uviedla pre TASR PR manažérka Parku Snow Lenka Maťašovská. Spoločný skipas platí oficiálne do 30. apríla. Ak však budú podmienky na lyžovanie dobré aj v máji, platnosť skipasu sa automaticky predĺži. "Všetko závisí od snehových podmienok," doplnila Maťašovská.

Vysoké Tatry 6. novembra (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.