Hrady a zámky

Slovenske hrady a zamkySlovenské hrady a zámky sú svedkom bohatej slovenskej histórie. Na Slovensku nájdete množstvo hradov, zámkov a kaštieľov, ktoré v sebe skrývajú vzácne muzeálne expozície a v letných mesiacoch ponúkajú množstvo zábavných a kultúrnych podujatí. Z množstva hradov a zámkov ktoré sa nachádzajú na Slovensku je jedinečný majestátny Spišský hrad, ktorý je zaradený v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Viac info...

Mestá

Pamiatky v slovenskych mestachSlovenské mestá a ich historické centrá v sebe skrývajú množstvo kultúrnych pamiatok. Hrady, zámky, kostoly, meštiacke domy a paláce či iné pamiatky sú súčasťou zachovalých mestských pamiatkových rezervácií. Najvýznamnejšie historické pamiatky sú zaradené v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. V zozname UNESCO sú zapísané historické centrá miest Banská Štiavnica a Bardejov. Viac info... 

Obce

Na Slovensku sa zachovali malebné rázovité obce s jedinečnou architektúrou. Patria medzi významné pamiatky Slovenska, práve vďaka svojej nezameniteľnej architektúre. Za návštevu stojí niekoľko obcí, v ktorých môžete spoznávať život na slovenskom vidieku nezmenený vplyvom modernej doby. Svetovým unikátom je romantická obec Vlkolínec, ktorá je zaradená v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko pamiatky správy Bojnický zámok navštívili za polroka desaťtisíce ľudí
Bojnický zámok navštívili za polroka desaťtisíce ľudí PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 05 Júl 2013 00:00
Počas prvej polovice tohto roka navštívilo Bojnický zámok 75 786 návštevníkov. Podľa Kamily Píšovej z oddelenia múzejnej komunikácie a služieb návštevníkom zámku, zaznamenali mierny vzostup návštevnosti. Vlani sem zavítalo za prvých šesť mesiacov viac ako 72-tis. ľudí.

Bojnický zámok je známy aj za hranicami Slovenska, každoročne sem prichádza aj množstvo zahraničných turistov zo severnej Ameriky či východnej Ázie. Počas prvého polroka sem okrem Maďarov, Ukrajincov či Španielov prišli aj Kórejci, Venezuelčania, Austrálčania, ale aj Rusi.

„S návštevnosťou sme spokojní,“ hovorí Píšová s tým, že množstvo ľudí do Bojníc prišlo počas Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel. Prilákal ich aj valentínsky víkend či veľkonočné prehliadky zámku. 

Na ďalšie podujatie s názvom Slávnosti života - Supernoc na zámku sa môžu návštevníci zámku tešiť už ďalší mesiac. „V auguste sme pre návštevníkov pripravili podujatie, ktoré bude zaujímavé tým, že bude v zámku prebiehať vo večerných hodinách od 18:00 do 24:00,“ uviedla Píšová. 

Okrem denných a nočných prehliadok pripravilo Slovenské národné múzeum - Múzeum Bojnice na letnú turistickú sezónu výstavu pod názvom Z pokladov bojnického zámku. Do 30. septembra sú v Západnom krídle zámku vystavené zbierkové predmety, ktoré patria medzi poklady v zbierkovom fonde múzea. Ide o artefakty, ktoré návštevníci bojnického zámku bežne v expozícii neuvidia, keďže sa nachádzajú v jeho depozitároch spolu s ďalšími vzácnymi exponátmi. 

Bojnický zámok patrí k najromantickejším a najnavštevovanejším kultúrnym pamiatkam v strednej Európe. Ukrýva množstvo umelecko-historických exponátov, ktoré zhromaždil najmä posledný majiteľ zámku gróf Ján František Pálfi. Ľudí sem priťahuje jeho história aj unikátny interiér.

TRENČÍN 5. júla (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
 

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

LYŽOVANIE | okolie

RECENZIE | okolie

SPRÁVY | okolie