Slovensko rôzne správy Vo Vysokých Tatrách bude parkovanie zadarmo
Vo Vysokých Tatrách bude parkovanie zadarmo PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 30 Máj 2010 15:53
Návštevníci Vysokých Tatier ubytovaní v tatranských ubytovacích zariadeniach by už nemali platiť za parkovanie na mestských parkoviskách vo Vysokých Tatrách. Schválili to dnes poslanci Mestského zastupiteľstva vo Vysokých Tatrách. Návštevníci Vysokých Tatier ubytovaní v tatranských ubytovacích zariadeniach by už nemali platiť za parkovanie na mestských parkoviskách vo Vysokých Tatrách. Schválili to dnes poslanci Mestského zastupiteľstva vo Vysokých Tatrách. „Aj keď je to určitý prepad v príjmoch mesta, snažíme sa zvýhodniť tých, ktorí sú ubytovaní vo Vysokých Tatrách, aby neplatili parkovné,“ uviedol pre médiá primátor Vysokých Tatier Ján Mokoš. Bezplatné parkovanie ubytovaných hostí vo Vysokých Tatrách by mohlo podľa primátora začať platiť už od 1. júla. Podľa predbežných odhadov Verejnoprospešných služieb, ktoré spravujú mestské parkoviská, by mohlo ísť o výpadok približne 70 000 eur.

Mesto sa bude musieť vyrovnať so znížením príjmov v dôsledku poskytnutia bezplatného parkovania pre ubytovaných návštevníkov, ktorí už mestu platia poplatok vo forme dane z ubytovania. Jediným riešením je podľa Mokoša zníženie nákladov mesta vo výdavkovej časti rozpočtu. „Aj poslanci za jednotlivé mestské výbory sa musia dohodnúť, čo budeme škrtať vo výdavkoch,“ uviedol Mokoš. Peniaze je možné ušetriť tým, že neuskutočnia niektoré investičné akcie v meste, prepúšťaním zamestnancov alebo aj racionalizáciou mestského školstva.

Mestský úrad tiež dostal od poslancov za úlohu pripraviť do jesene koncepciu správy mestských parkovísk. Podľa poslanca Pavla Stana výsledky za prvé tri mesiace tohto roka na mestských parkoviskách sú alarmujúce. Pozitívne vníma len hospodárenie na parkovisku na Štrbskom Plese, z ktorého malo mesto zisk takmer 21 000 eur. Parkoviská v Tatranskej Lomnici dosiahli za rovnaké obdobie zisk necelých 3 000 eur. Najhoršie sú na tom parkoviská v Smokovcoch, kde malo mesto stratu vyše 13 000 eur. V budúcnosti sú podľa Stana ohrozené aj príjmy v Tatranskej Lomnici, kde spoločnosť Tatry mountain resorts plánuje postaviť vlastné parkovisko.

POPRAD 27. mája (WEBNOVINY) – SITA

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.