Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko kúpanie správy Nové biokúpalisko v Snine
Nové biokúpalisko v Snine PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 29 Máj 2011 00:00
Mesto Snina sa v týchto dňoch pripravuje na dlho očakávané otvorenie letnej turistickej sezóny v rekreačnej oblasti Sninské rybníky. Jej areál prešiel v minulom roku rozsiahlou rekonštrukciou takmer za milión eur, ktorú financovala mestská pokladnica.
      Sninské rybníky ponúknu návštevníkom počas leta viacero noviniek. Najväčšou atrakciou je novovybudovaný bazén, vodu ktorého filtruje biotop vodných rastlín a rias umiestnený vo vedľajšej nádrži hlbokej asi 30 centimetrov. Biokúpalisko má rozlohu vyše 3500 metrov štvorcových a jeho súčasťou sú vodné hojdačky, kĺzačky či vodný hríb. Plochu na kúpanie rozdelili do troch hĺbkových pásiem pre plavcov, malé deti, ako aj neplavcov. Okrem nového kúpaliska ponúka možnosti na osvieženie aj neďaleký plavecký bazén.
      Ako TASR informovala hovorkyňa sninského magistrátu Zuzana Krupa, v areáli Sninských rybníkov zároveň pribudlo v rámci rekonštrukcie nové detské ihrisko, vahadlové hojdačky, kolotoč, domček so šmýkačkou, preliezky, ako aj tri fitnes zariadenia v exteriéri. Areál doplnili aj o nové lavičky a odpadkové koše. Jeho súčasťou sú i opravené sociálne zariadenia a prezliekacie kabíny.
      Samospráva mesta prevádzkuje areál Sninských rybníkov prostredníctvom oddelenia rekreačných a športových služieb. Radnica predpokladá, že vzhľadom na biologické filtrovanie vody bez chemických látok ide výhľadovo o energeticky, ako aj finančne nenáročný projekt. Čistiaci biotop si však vyžaduje pravidelnú kontrolu a testovanie. "Po zime sme ho ošetrili, vyčistili a prihnojili. Odstránili sme z neho vyhynuté rastlinky a dosadili nové," informovala Krupa.
      Sninskí poslanci schválili ma májovom zasadnutí Mestského zastupiteľstva cenník pre vstup do zrekonštruovaného rekreačného areálu. Za celodenný lístok zaplatí dospelý dve eurá, dieťa či senior 1,5 eura, návštevníci mladší ako 6 rokov majú vstup zdarma. Na rekreantov sa vzťahuje po splnení určitých podmienok aj viacero zliav, zvýhodnenia sa dočkajú aj rodiny s viacerými deťmi. Prevádzkový čas kúpalísk začína o 9. a končí o 21.00 h. Kapacita vodnej plochy nového biokúpaliska je projektovaná približne pre 530 ľudí.
Snina 29. mája (TASR)

Vaše hodnotenia

avatar johny z michalovciec
0
 
 
veľmi pekné prostredie , viditeľná zmena a primerané vstupné. myslím že zámer sa vydaril o čom hovorí aj značné množstvo návštevníkov.chcelo by to ale trochu viac čistoty na wc, pravidelne kontrolovať a čistiť. ináč sa nám to páčilo, raj pre deti vo vode aj na detskom ihrisku. doporučujem!
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Pondelok, 30 Máj 2011 12:42