Rafting
Rafting na Slovensku je možný na štyroch slovenských riekach. Prirodzené podmienky na rafting má horská rieka Belá, Čierny Váh a Dunajec. Raftingový areál svetových parametrov nájdete na rieke Dunaj v blízkosti Bratislavy.
Belá | rafting PDF Tlačiť E-mail

 
PODBÁNSKE - LIPTOVSKÝ HRÁDOK

Dĺžka:  17 km
Čas:  1 deň
Vhodný termín:  apríl - jún

Rafting na najkrajšej a najnáročnejšej slovenskej horskej rieke s úzkym balvanovitým dnom s veľkým spádom, v dolnom toku so širším štrkovým riečiskom, ktoré sa často mení, možné popadané stromy v rieke viditeľné v poslednej chvíli.

Zaujímavosti - skanzen Pribylina, výstup na Kriváň, hubársky raj v podlesí Tatier.

 

Posledná úprava Nedeľa, 28 December 2008 21:00
 
Čierny Váh | rafting PDF Tlačiť E-mail

 

dĺžka:  17 km
Čas:  1 deň
Vhodný termín:  apríl - jún

Rafting na úzkej rieke s prudkými meandrami a veľkým spádom, rozhľad znemožňuje hustý porast vŕb a jelší na brehoch. Čierny Váh je vhodnou riekou na rozjazdenie pred ako príprava na rafting na rieke Belá.

 

Posledná úprava Nedeľa, 28 December 2008 21:00
 
Dunaj | rafting PDF Tlačiť E-mail

 
ČUŇOVO

Dĺžka:  
Čas:  2 hod
Vhodný termín:  jar - jeseň
 

Umelý slalomový kanál je jedným z najťažších na svete, systém dvoch prepojiteľných kanálov umožňuje regulovať stupeň náročnosti, potrebná inštruktáž pred 4-5 prejazdmi kanálov, je bezpečnejší, než prírodné toky, vhodný ako príprava na rafting v prírode

 

Zaujímavosti - plavba nákladných lodí cez plavebné komory, galéria moderného výtvarného umenia Danubiana

 

Posledná úprava Nedeľa, 28 December 2008 21:01
 
Dunajec | rafting PDF Tlačiť E-mail

LYSÁ -  LESNICA 

Dĺžka:  18 km
Čas:  1 deň
Vhodný termín:  jún - september
 

Rafting v prekrásnom prostredí Pieninského národného parku v širokom vodnatom kaňone s množstvom prúdov, perejí, balvanov a pltí v riečisku, plavba potrebuje sústredenie sa. Z koryta rieky je krásny výhľad na obdivuhodné scenérie brál nad vodou.

 

Zaujímavosti - kolorit pltníkov v goralských krojoch, Červený Kláštor s lekárenským múzeom, neďaleko hrad a skanzen Stará Ľubovňa a ruiny hradu Plaveč.

 

Posledná úprava Štvrtok, 01 Január 2009 18:02