Slovensko Lyžovanie správy Na Štrbskom Plese bude nová zjazdovka i nová šesťsedačková lanovka
Na Štrbskom Plese bude nová zjazdovka i nová šesťsedačková lanovka PDF Tlačiť E-mail
Zástupcovia Štrbského Plesa a lyžiarskeho strediska Park Snow Štrbské Pleso predstavili na dnešnej tlačovej konferencii novinky na zimnú sezónu 2009/2010. Ide o novú šesťsedačkovú lanovku Solisko-Furkota.
Jej prepravná kapacita je 1200 osôb za hodinu a dopravná rýchlosť 5 m/s. Nová zjazdovka Furkota bude sprevádzkovaná taktiež už od tejto zimy, je to 1850 metrov dlhá, stredne náročná trať s prevýšením 274 metrov. Náklady na túto trať boli podľa slov Petra Tomu, vedúceho strediska, 6,640 milióna eur (200 miliónov Sk).

Popri novej lanovke a zjazdovke vedúci strediska prezentoval aj nový systém zasnežovania, ktorý bude automatický a zasnežovať bude po celej dĺžke zjazdovky. Od 1. novembra otvoria na Štrbskom Plese aj nové Infocentrum Štrbské Pleso. Podľa slov Michala Sýkoru, starostu obce Štrba, toto informačné centrum poskytne základné informácie pre turistov, predaj suvenírov, zmenárenské služby, predaj skipasov, poistenie do hôr a taktiež internetové služby.

Okrem infocentra obec Štrba zaviedla na Štrbskom Plese aj obecnú políciu, ktorá bude dozerať na poriadok v areáli. Sýkora predstavil aj nového maskota tohto strediska - medveďa. Novinkou je aj produkt "Balík SNOW". Ide o cenovo výhodné balíky služieb, ktoré obsahujú ubytovanie, skipas a zľavy u partnerov Parku SNOW. Medzi ďalšie novinky patrí MILKA detský park. Pôjde o lyžiarsku škôlku, ktorá poskytne turistom výučbu lyžovania a snowbordingu pre malé deti. Zástupca hotelierov Jozef Bendžala informoval, že ceny ubytovania a poskytovaných služieb klesli v priemere o 20 - 25 % oproti minulému roku. "Je nová zjazdovka, nové infocentrum, nový medveď, noví policajti a nižšie ceny," zhrnul novinky na Štrbskom Plese starosta Štrby.

Štrbské Pleso 12. októbra (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.