Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko kúpanie správy Termálne kúpalisko vo Vrbov už má nerezové bazény
Termálne kúpalisko vo Vrbov už má nerezové bazény PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 13 Jún 2009 13:02
Termálne kúpalisko vo Vrbove v okrese Kežmarok prešlo po viac ako troch desaťročiach prevádzky rozsiahlou prestavbou, ktorá prinesie nové a kvalitnejšie služby.
Ide o investície v objeme 4,947 milióna eur (150 miliónov Sk). Výkopové práce sa začali v úvode mája 2008 a na prahu tohtoročných letných prázdnin pribudne viacero nových objektov. Jedným z nich je presklená vstupná budova do areálu termálneho kúpaliska postavená vo svahu, takže vchod je na úrovni tretieho podlažia. Budú tam pokladnice a turnikety.
Do šatní o poschodie nižšie sa návštevníci dostanú schodiskami alebo výťahmi, keďže celý areál je riešený ako bezbariérový. Okrem šatní tam nájdu sprchy, detský bazén Lienka s vyhrievanou vodou, ktorá však nie je termálna, ako aj východ na letnú terasu.
Na prvom podlaží je situovaný vstup do spojovacieho antikorového bazénu s dĺžkou 43 metrov, šírkou tri metre a hĺbkou 1,2 metra, ktorý spája vstupnú budovu s vonkajším areálom. Voda v ňom bude mať teplotu 30 stupňov Celzia a nebude termálna. Bazén bude prístupný aj pre imobilných návštevníkov, po bokoch má lavice s masážnymi tryskami.
Novinkou bude aj bazén Motýľ, ktorý dostal pomenovanie podľa tvaru. Voda v ňom bude najteplejšia, od 36 do 38 stupňov Celzia. Zhotovený je tiež z antikoru s lavicami po okrajoch a množstvom masážnych hubíc. Na konci spojovacieho bazéna je sklenená komunikačná budova, z ktorej sa môžu návštevníci dostať do bazéna Motýľ a do relaxačného bazéna.

V rámci prestavby pribudla nová čistiareň odpadových vôd, sociálne zariadenia v severnej časti kúpaliska, nový vstup od obce Vrbov, stánky rýchleho občerstvenia, terénne a parkové úpravy a tiež mostík ponad spojovací bazén. "Na podlahu mostíka bolo použité drevo zo stromu bankiray, ktorý rastie v monzúnových lesoch severnej Indie a je veľmi odolné voči výkyvom počasia. Výrobca naň dáva záruku 50 rokov," uviedol pre TASR vedúci prevádzky Jozef Lenčeš.

Okrem noviniek majú návštevníci k dispozícii plavecký bazén s dĺžkou 35 m, dva relaxačné bazény s dĺžkou 15 m a 50 m, detský bazén s toboganom a dva bazény pre najmenšie deti. Letnú sezónu slávnostne otvoria vo Vrbove 1. júla.

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.