Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Aquacity Poprad | aquapark PDF Tlačiť E-mail
ImageAquacity Poprad je moderný relaxačno-športový aquapark, ktorého dominantou je kryštálovo čistá geotermálna voda s celoročnou prevádzkou a jedinečným výhľadom na Vysoké Tatry. Priamy vstup do nerezových bazénov cez prestupový koridor umožňuje kúpanie v každom počasí. V segmente relaxačných a kúpeľných služieb preberá dominantnú úlohu Vitalcentrum, schopné poskytovať služby tak na úrovni rekreačnej, ako aj na úrovni medicínsko-rehabilitačnej.

Súčasťou Aquaparku je 13 vonkajších a vnútorných bazénov s termálnou vodou s teplotou 28°C – 38°C, tobogany a viac ako 350 vodných atrakcií. Voda v AquaCity pochádza z prírodného podzemného zdroja a privádza sa do areálu. Technologickým procesom sa z teploty 50°C ochladzuje na 36 až 38°C. Bazény majú antikorový povrch, aby sa minimalizovala potreba používania chlóru. Na jej dezinfekciu sa využíva UV žiarenie, čím je šetrná k pokožke i k očiam. Voda v termálnych bazénoch pramení z hĺbky 1300m a obsahuje viac ako 20 rôznych minerálov priaznivo pôsobiacich na zdravie človeka. Pomáha pri problémoch s pohybovým a dýchacím ústrojenstvom, krvnému obehu, nervovej sústave a má aj priaznivé kozmetické účinky. 

AQUAPARK AquaCity Poprad – vodný svet pod Vysokými Tatrami 
  • 13 vonkajších a vnútorných termálnych a relaxačných bazénov 
  • 350 vodných atrakcií (masážne trysky, vírivky, perličky, vodné hríby) 
  • 3 vonkajšie termálne bazény (28°- 38°C)s vírivkami a vodnými atrakciami (plavecký, sedací a relaxačný) 
  • vnútorné relaxačné bazény Blue Sapphire s chromoterapiou a večernou 3D Laser show 
  • vnútorné luxusné bazény Blue Diamond s nápojovými barmi 
  • detský bazén Treasure Island – Ostrov pokladov (bazén so slanou vodou, stroskotanou loďou, šmýkačkami a atrakciami, vírivka pre dospelých, terárium s leguánmi) 
  • 50m plavecký bazén a parná sauna 
Celková plocha siedmich vonkajších a šiestich krytých bazénov je 3500 m2. Kapacita celého areálu je približne 7000 kúpajúcich hostí.
Návštevníci AquaCity budú môcť v lete aktívnejšie športovať alebo využívať zábavné atrakcie, ako je lanová dráha, akvazorbing, vodný aerobik, detské tvorivé dielne a zábavné kútiky. Novinkou bude aj časť areálu venovaná zábavnému lunaparku s adrenalínovými kolotočmi a atrakciami
Kontakt
AquaCity Poprad
Športová 1397/1
058 01 Poprad

Tel: +421 52 7851 111
Fax: +421 52 7851 220
email: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. , Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
web: www.aquacity.sk
Fotky
Poloha

Vaše hodnotenia

avatar alena
0
 
 
Vše skvělé, výborné, chceme se do Aquacity poprad určitě ještě vrátit - cítila jsem se tam jako v bavlnce, vše (ubytování, služby, jídlo, bazény....) vše na výborné úrovni. Jen mě velmi zklamalo, že zde převažují hosté z Polská - to snad není ani třeba komentovat - to jediní nám pobyt zkazili, poté co se pozvraceli přímo u vánočního stromku....pak je ráno potkáte u snídaně, jak dělají "machry" protože si našetřili na prodloužený víkend v Aquacity. Pokud zde pojedu příště, budu chtít od recepce vědět, kolik procent hostů budou tvořit poláci.
Jinak hotel a aquapark můžu vřele doporučit - 5 dní zde mi dalo více jak 14 dní v Řecku.
avatar Cestovateľ
0
 
 
Síce drahý, avšak moderne vybudovaný a čistý aquapark. V ponuke je viacero typov vstupného, z ktorých ma najviac zaujal program Sport za 5 Eur, zahŕňajúci: 50m krytý bazén, parné sauny a jednorázový vstup do fitness.
avatar JSP
+1
 
 
Varujem pred saunovým svetom. Je to iba pre silné povahy. Nič špinavšie som nevidel. Do sáun sa samozrejme chodí v plavkách, bez plachty aby pot stekal pekne na lavičku a následne spotení rovno do vírivky. Česť výnimkám. Nie je v nej samozrejme voda ale mastná tekutina. Tomu sa ani moc nečudujem, lebo je tam jedna sprcha ktorú treba hľadať. Pani čo to má na starosti, to má absolútne ... Moje skúsenosti sú spred dvoch rokov, ak sa niečo zmenilo tak sa ospravedlňujem.
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Pondelok, 13 Júl 2020 18:06