Slovensko Turistika správy Vysoké Tatry chcú zaujať úsmevnými balíkmi služieb
Vysoké Tatry chcú zaujať úsmevnými balíkmi služieb PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 13 Jún 2009 13:08
Letná turistická sezóna vo Vysokých Tatrách je za dverami, keďže 15. júna končí sezónna uzávera vo vysokohorskom prostredí. "Samozrejme, od letnej turistickej sezóny máme vo Vysokých Tatrách pomerne veľké očakávania, pretože by sme radi zmazali troška ten negatívny výsledok návštevnosti zo zimy.

Pomerne sme boli spokojní s jarným obdobím. Pretože treba povedať, že v priebehu mesiaca apríla, ale aj rozhodujúcej časti mája vládlo v Tatrách krásne, dalo by sa povedať, skoro už letné počasie. Dokonca podľa meraní Výskumnej stanice Štátnych lesov TANAPu mesiac apríl bol vo Vysokých Tatrách najteplejší za posledných 110 rokov," povedal v rozhovore pre TASR riaditeľ tamojšieho Združenia cestovného ruchu (ZCR) Peter Chudý.

Jednou z noviniek, ktoré ZCR pripravuje, je otvorenie sezónnej informačnej kancelárie v spolupráci so Sanatóriom v Tatranskej Kotline. Zariadenie by malo byť otvorené počas celej letnej sezóny, teda do konca septembra. Cieľom bude poskytovať prvé a základné informácie o turistickej ponuke Vysokých Tatier predovšetkým turistom prichádzajúcim z Poľska. Ponuka by mala motivovať tých, prichádzajú na Slovensku bez výberu konkrétnej lokality, aby strávili pár dní v Tatrách. Chudý konštatoval, že ZCR prevádzkuje informačnú kanceláriu v spolupráci s Horskou záchrannou službou v centre Starého Smokovca a ďalšiu má v Tatranskej Lomnici.
Združenie intenzívne spolupracuje aj s Informačnou kanceláriou Štátnych lesov TANAPu na Štrbskom Plese, Regionálnou informačnou kanceláriou v Spišskej Belej a tiež s Mestskou informačnou kanceláriou v Poprade.
Zariadenie v oblasti Belianskych Tatier bude pre ZCR druhým v poradí, keďže vlani začalo spolupracovať s informačnou kanceláriou, ktorá bola otvorená v prihraničnej oblasti na Lysej Poľane. "Máme pozitívne ohlasy opäť na balíčky služieb, hlavne pre školské deti a mládež, ktoré v rámci akcie lanovka a vlak začali opätovne vo zvýšenej miere navštevovať Vysoké Tatry. Takže, nádeje máme veľké.
Myslím si, že aj tie balíčky služieb, ktoré sú často pod výstižným a úsmevným sloganom, že svetová dovolenka za slovenské ceny, by mohli osloviť tých ľudí, ktorí tohto roku sa rozhodnú necestovať na dovolenku k moru. Mohli by si vybrať návštevu niektorej z horských lokalít, ktorých je na Slovensku neúrekom. A my budeme samozrejme radi, keď to budú Vysoké Tatry," povedal Chudý.
Na otázku, či ceny budú naozaj slovenské, šéf ZCR potvrdil, že áno, keďže balíčky služieb, kde sú skombinované napríklad výlety lanovkou, krátka škola golfu, prípadne celodenné kúpanie v AquaCity Poprad, znižujú náklady v porovnaní s individuálnym nákupom služieb o tretinu. "Čo sa týka ponuky, ktorá je označená Tatry za 100, kde napríklad v ponuke Tatry de luxe je víkend v štvorhviezdičkovom hoteli a jedna noc vyjde na 33 eur, tak každý, kto cestuje po svete, vie, že je to úsmevná cena, teda skôr vylúdi úsmev na tvári návštevníka, ako mu urobí dieru v peňaženke".

Vysoké Tatry 11. júna (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.