Slovensko Turistika správy Piešťany ponúkajú zaujímavé cyklotrasy
Piešťany ponúkajú zaujímavé cyklotrasy PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 21 Jún 2009 18:20
Kúpele Piešťany sú známe nielen svojimi liečivými prameňmi, ale aj ako mesto cyklistov, ktorí tento spôsob dopravy hojne a radi využívajú v jeho uliciach. Tým, ktorí bicykel neopustia ani vo chvíľach oddychu ako i kúpeľným hosťom a cykloturistom ponúkajú Piešťany zaujímavé možnosti výletov do okolia. K obľúbeným patrí Kolookruh okolo Sĺňavy. Myšlienka vybudovania relaxačného okruhu pre peších, kolieskových korčuliarov a cyklistov okolo vodnej nádrže na rieke Váh sa zrodila už v roku 2000. Voľba padla na túto lokalitu, lebo ponúka úchvatný pohľad z koruny hrádze na okolitú prírodu - na hladinu vodnej plochy, siluetu hôr a zvyšky okolitých lužných lesov. Sĺňava ako chránený areál je domovom mnohých druhov vtáctva, ktoré svojou prítomnosťou umocňujú príťažlivosť krajiny. Trasa je dlhá približne 11 kilometrov, pre nenáročnosť je obľúbeným miestom výletov celých rodín.

Jednou z najdlhších označených cyklotrás je 56 kilometrov dlhá Vážska cyklomagistrála, ktorá začína pri Kolonádovom moste a končí až v Trenčíne. Cykloturistov čaká po ceste možnosť jazdy na vodných skútroch v Hornej Strede, kaštieľ v Brunovciach, zrúcanina hradu v Beckove a hrad a mestské múzeum v Trenčíne. Archeologická lokalita v Ducovom-Kostolci je od Piešťan vzdialená asi 6 kilometrov a ponúka zaujímavú rekonštrukciu veľmožského dvorca. Trasa vedie okolo renesančného kaštieľa v Moravanoch nad Váhom. Do rodiska Mórica Beňovského-Vrbového je z Piešťan 10 kilometrov, cykloturisti by sa mali napojiť v obci Ostrov na Malokarpatskú magistrálu. Na sedlo Havran s Čertovou pecou sa dá z Piešťan dostať dvoma cestami. Jedna vedie po štátnej ceste na Topoľčany a druhá turistickým chodníkom označeným modrou farbou cez Červenú vežu a Bakchus vilu. Po trase možno zastaviť v obci Banka alebo v Radošine a Ratnovciach. Horské sedlo Havran sa nachádza v nadmorskej výške 390 metrov, Čertova pec je známe jaskynné sídlo človeka zo staršej doby kamennej. Trasa je dlhá asi 25 kilometrov.

Zaujímavým je tiež výlet do Parku miniatúr v Podolí, ktoré je od Piešťan vzdialené 15 kilometrov. Na pozemku pri miestnej škole sú umiestnené makety slovenských hradov a pamiatkových objektov v mierke 1 ku 50. Najväčším z nich je dobová rekonštrukcia Holíčskeho zámku z čias Márie Terézie. Jej rozmery sú 6 krát 6 metrov, váži 43 ton a je na ňom 600 okien.

Piešťany 20. júna (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Nedeľa, 21 Jún 2009 18:50
 

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

LYŽOVANIE | okolie