Lučivná | klimatické kúpele PDF Tlačiť E-mail
Tatranské kúpele Lučivná znovuotvorené dňa 20.6.2008 po zásadnej zmene akcionárov, úplnej reštrukturalizácii a po komplexnej rekonštrukcii prešli až k dnešnej nadštandardnej podobe s výrazným zreteľom na použitie ekologických materiálov.
Kúpele sa nachádzajú v prírodnom uzatvorenom lesoparku o rozlohe 30 ha kde je úplne vylúčená doprava. Nadmorská výška 816 m.n.m. v kombinácií so zachovanou flórou podporené liečebnými procedúrami a špičkovou diagnostickou a terapeutickou technikou a s odborným personálnym obsadením sú predurčené kladne ovplyvniť zdravotný stav pacienta.

Tatranské Detské kúpele Lučivná slúžia výlučne detským pacientom. Čistý vzduch a dostatok slnečných dní v roku niekoľkonásobne zvyšujú účinky horskej klímy. Podnebím táto podtatranská lokalita patrí k mierne teplej a vlhkej oblasti.
Hlavným zameraním kúpeľov je poskytovanie kúpeľnej liečby deťom s netuberkulóznymi chorobami dýchacích ciest, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou komplexnej starostlivosti o choré deti. Komplexná kúpeľná liečba sa opiera o tieto komponenty:
  • klimatoterapia
  • liečebná telesná výchova a dýchacia gymnastika
  • fyzikálna terapia (inhalácie, elektroliečba, vodoliečba, teploliečba, masáže)
  • liečebná výživa
V areáli sú novovybudované polyfunkčné ihriská: tenisové, plážové volejbalové, plážové nohejbalové, bedmintonové, streetbalové, petangové. Je tu aj detský park s kĺzačkami, hojdačkami, pieskoviskami, preliezkami a kolotočmi. Spĺňajú aj tie najprísnejšie bezpečnostné normy.

V prípade nepriaznivého počasia slúžia k športovému vyžitiu kryté telocvične, kryté terasové ihriská, fitness centrum a tiež novopostavená balneoterapia s 20m detským bazénom, fínskou saunou, infra saunou, parnou saunou, bylinkovou saunou, floatingovým vajíčkom, hydromasážnou vaňou a škótskymi strekmi.

Na spríjemnenie voľných chvíľ slúži spoločenská sála. V nej si možno pozrieť živé divadelné vystúpenie, kino projekcie, zatancovať si na hodinách tanca či absolvovať so svojími ratolesťami detské disco. K dispozícií je aj reštaurácia a čajovňa Bonsaj s celodennou prevádzkou.

Vaše hodnotenia

avatar Majka
0
 
 
Bola som tam so svojím synom v lete 2010 a boli sme veľmi spokojní. Páčilo sa nám to. Ak nemáte k dispozícií auto, tak uskutočňovali výlety s vlastným autobusom do okolia, na ktoré sme sa mohli prihlásiť. Pani doktorka nám znova ponúkla možnosť zúčastniť sa pobytu a vážne uvažujeme, že tam pôjdeme.
Naozaj tam bolo veľmi pekne a príjemne.
S pozdravom MB
avatar Mária
0
 
 
Pokial mám správne informácie, tak v príspevku nie sú pravdivé údaje. Možno sa mýlim.

- Prebieha v kúpeľoch aj diagnostika ? Lebo pracovníčka VŠZP má informovala, že diagnostiku uskutočnujú len v Šrobárovom ústave v Smokovci.

- Pri nadmorskej výške 816 m. n. m. sa prečo uvádza, že je to tatranská liečebňa. Nie je to náhodou podtatranská? Veď obec Lúčivna nepatrí do VT?

Ďopredu Vám ďaujem o upresnenie.

S pozdravom Mária Papovičová

Nadmorská výška 816 m . n. m.
Prihláste sa pre pridanie názoru.