Slovensko Turistika správy Jasná má čo ponúknuť aj v lete
Jasná má čo ponúknuť aj v lete PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 21 Jún 2009 18:47
Nízkotatranské zimné lyžiarske stredisko Jasná zameriava svoju pozornosť aj na letnú sezónu. TASR o tom informovala marketingová riaditeľka strediska Katarína Šarafínová. "Vo výstavbe sú nové úseky technického zasnežovania a lanových dráh, ale obdobie medzi zimnými sezónami nie je iba prípravnou fázou.
Výlety do hôr sú vhodnou alternatívou horúcich kúpalísk. Stačí sa presunúť iba o pár kilometrov a turisti sa môžu schladiť vo vysokohorskom prostredí. Bežný teplotný rozdiel predstavuje až desať stupňov Celzia," skonštatovala Šarafínová. Návštevníkom Nízkych Tatier sú v letnej sezóne k dispozícii viaceré lanové dráhy.
Na severnej strane Chopka premávajú v polhodinových intervaloch sedačkové lanovky Koliesko – Luková, Záhradky – Rovná Hoľa, Rovná Hoľa – Konský Grúň a na južnej Srdiečko – Kosodrevina. Od soboty 27. júna bude v prevádzke novovybudovaný náučný chodník Karkulka s rozprávkovou tematikou. "Deti sa budú hravou dobrodružnou formou zoznamovať s prírodnými krásami, faunou a flórou našich hôr," dodala Šarafínová. Pre nadšencov horskej cyklistiky je pripravených takmer 13 km tratí bikeparku s rôznymi stupňami náročnosti.

Demänovská Dolina 21. júna (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.