Slovensko Turistika správy Bohatú kultúrnu históriu Sliaču priblíži náučný chodník
Bohatú kultúrnu históriu Sliaču priblíži náučný chodník PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 15 Apríl 2011 00:00
Bohatú kultúrnu históriu kúpeľného mestečka Sliač má návštevníkom priblížiť náučný turistický chodník. Na jeho vybudovanie požiadala tamojšia mestská samospráva o grant Ministerstvo kultúry a cestovného ruchu SR.
"Asi dvojkilometrový chodník vedie z centra kúpeľov pri liečebnom dome Palace k historickým kúpeľným budovám, kde sa v minulosti liečilo viacero známych osobností, minerálnym prameňom a odtiaľ smerom do mesta k pamätnej tabuli Andreja Sládkoviča v časti Rybáre," povedal TASR primátor mesta Daniel Dunčko.
Jeho poslednou zastávkou by mal byť Bezegov kaštieľ v Hájnikoch, kde tento jeden z najznámejších slovenských básnikov 19. storočia vyučoval deti majetných vlastníkov.
Pre návštevníkov mesta a najmä milovníkov cykloturistiky pripravuje magistrát aj cyklotrasu po nábreží Hrona.
Asi štvorkilometrová púť začne v samom centre mesta, pri moste cez rieku a končiť bude pri obchodnom dome Hypernova vo Zvolene. Vyregulované nábrežie Hrona sa má spevniť asfaltom a vybaviť náležitým mobiliárom ako sú lavičky či odpadkové koše.
Mesto už podpísalo zmluvu o nájme územia kadiaľ bude cyklotrasa prechádzať s Povodím Hrona. Stavba sa má začať už tento rok s tým, že na financovaní sa okrem Mesta Sliač budú podieľať aj Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) a Mesto Zvolen.

Sliač 15. apríla (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
 

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

LYŽOVANIE | okolie

RECENZIE | okolie

SPRÁVY | okolie