Slovensko Turistika správy Otvoria cyklochodník do Tatranskej Kotliny
Otvoria cyklochodník do Tatranskej Kotliny PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 02 Apríl 2011 00:00

Novú cyklotrasu zo Spišskej Belej do Tatranskej Kotliny mesto Spišská Belá oficiálne otvorí 1. mája. Cyklistický chodník s dĺžkou približne deväť kilometrov je prvým oficiálnym cyklistickým chodníkom v meste. Trasa sa začína pri Belianskych rybníkoch a pozdĺž cesty I/67 vedie až k zastávke Čarda v Tatranskej Kotline. Cyklochodník je prvou etapou veľkého projektu budovania cyklotrás, ktoré by mali viesť celým podhorím Tatier. Náklady na projekt Belianske Tatry – spolu a lepšie, ktorého nosnou časťou je výstavba novej cyklotrasy, predstavujú vyše 1,83 mil. eur. Celý projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskej únie v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007 – 2013 a mestom Spišská Belá, informoval Martin Gallik z organizačného výboru projektu.


Pôvodne mal byť cyklochodník otvorený už v závere minulého roku. Povodne a nestabilné počasie však celú výstavbu a dokončenie cyklotrasy posunulo na prvú polovicu novembra. V tom čase sa už pripravovali komunálne voľby a vtedajší a zároveň súčasný primátor Spišskej Belej nechcel, aby bola výstavba cyklotrasy spájaná s volebnou kampaňou. Tretím dôvodom na otvorenie cyklotrasy až 1. mája je neskorý termín Veľkej noci. Slávnostné otvorenie cyklochodníka sa tak uskutoční v čase siedmeho výročia vstupu Slovenska do Európskej únie.

Súčasťou projektu Belianske Tatry – spolu a lepšie je aj vydanie súboru propagačných materiálov spoločného slovensko – poľského regiónu Belianskych Tatier. V rámci projektu vyjde kniha Spoznajme krásy Belianskych Tatier a propagačné DVD regiónu, informačný bulletin a turistický sprievodca regiónu Belianskych Tatier. V rámci projektu budú aj na odpočívadlách pozdĺž cyklotrasy osadené exteriérové turistické mapy regiónu.

 

POPRAD 2. apríla (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Streda, 13 Apríl 2011 12:00
 

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

LYŽOVANIE | okolie

RECENZIE | okolie

SPRÁVY | okolie