Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko kúpanie jazerá a priehrady
Jazerá a priehrady
Slovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu.
Priehrady na Slovensku vznikli v uplynulom storočí na mnohých slovenských riekach. Poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy.

Brestovec | vodná nádrž PDF Tlačiť E-mail
Brestovec je vodná nádrž vzdialená asi 2 kilometre od Myjavy. Toto miesto neposkytuje veľa možností a služieb pre návštevníkov a využíva sa hlavne na rybolov, slnenie a kúpanie v lete a v zime sa na ňom výborne korčuľuje. Okrem toho sa tu dá člnkovať a robiť windsurfing. Je to veľmi pokojné miesto a odporúčame ho skôr tým, ktorí sa chcú vyhnúť ľudom a relaxovať v kľude a bez hluku.
Posledná úprava Sobota, 16 Máj 2009 16:03
 
Buková | vodná nádrž PDF Tlačiť E-mail
Vodná nádrž Buková sa nachádza v Bukovskej kotline neďaleko obce Buková v strednej časti Malých Karpát. Najbližšie mesto je Senica, vzdialené asi 20 km. Vodná nádrž slúži najmä na zavlažovanie nižšie položených dedín Plavecký Peter, Plavecký Mikuláš atď..
Posledná úprava Pondelok, 18 Máj 2009 19:51
Čítať celý článok...
 
Domaša | priehrada PDF Tlačiť E-mail
ImagePriehrada Domaša - zelená perla východného Slovenska leží na území dvoch okresov - Vranov nad Topľou a Stropkov. Scenéria okolo priehradného jazera je jednou z najkrajších na Slovensku. K príťažlivosti Domaše nemalou mierou prispieva okrem prekrásneho prostredia a tichých zákutí aj čistá, modrozelená voda s vynikajúcou samočistiacou schopnosťou, v ktorej sa darí 23 druhom rýb, najmä kaprovi, šťuke, zubáčovi, sumcovi, jalcovi a iným.
Posledná úprava Nedeľa, 28 December 2008 23:13
Čítať celý článok...
 
Dubník | vodná nádrž PDF Tlačiť E-mail
Vodná nádrž Dubník a rovnomenná rekreačná oblasť sa nachádza asi 2 km od mesta Stará Turá. Počas letnej sezóny ponúka ubytovanie, kemping, kúpanie, požičovňu lodiek, vodných bicyklov, tenisové dvorce, stolný tenis, možnosť rybolovu.
Čítať celý článok...
 
Duchonka | priehrada PDF Tlačiť E-mail
Rekreačná oblasť Duchonka sa nachádza 4 km od mesta Prašice, 17 kilometrov od okresného mesta Topoľčany, v pohorí Považský Inovec. Duchonka ponúka široké možnosti športového vyžitia a strávenia voľného času.
Čítať celý článok...
 
Kunov | priehrada PDF Tlačiť E-mail
Rekreačná oblasť Kunovská priehrada je vzdialená 5km od Senice. Okolo vodnej nádrže sú trávnaté plochy a piesková pláž v dĺžke 250m. V lodenici je možnosť požičania lodiek a vodných šliapadiel. V športovom areáli je k dispozícii minigolf, volejbalové a tenisové ihrisko, ruské kolky a veľké šachy. Pre deti sú pripravené hojdačky, preliezačky a pieskoviská. Možnosť rybolovu.
Posledná úprava Pondelok, 18 Máj 2009 20:51
 
Kurinec - Zelená voda | vodná nádrž PDF Tlačiť E-mail
Rekreačná oblasť Kurinec - Zelená voda je vzdialená 5 kilometrov od Rimavskej Soboty a patrí k vyhľadávaným miestam oddychu v blízkom i ďalekom okolí. Svojim návštevníkom ponúka kúpanie vo vodnej nádrži alebo bazéne, ubytovanie v súkromných chatách, kemping.
Posledná úprava Piatok, 28 Jún 2013 15:26
Čítať celý článok...
 
Liptovská Mara | priehrada PDF Tlačiť E-mail
ImagePriehrada Liptovská Mara určite neprhliadnete. Ak prechádzate Liptovom cestou od Liptovského Mikuláša do Ružomberku, váš zrak určite padne na obrovskú ligotajúcu sa vodnú plochu, ktorá sa označuje názvom Liptovská Mara, zrkadlo Liptova či liptovské more. Podľa objemu zadržanej vody je Liptovská Mara najväčšou priehradou na Slovensku. Sú tu výborné podmienky na oddych, rodinný pokoj, ale i aktívnu dovolenku. Na severnom brehu Liptovského mora je najvýznamnejšie rekreačné stredisko Liptovský Trnovec, 
Posledná úprava Nedeľa, 28 December 2008 23:19
Čítať celý článok...
 
Nitrianske Rudno | vodná nádrž PDF Tlačiť E-mail
Nitrianske Rudno je vodná nádrž na západnom Slovensku v prievidzskom okrese na hornom toku rieky Nitrica. Nachádza sa v Rudnianskej kotline neďaleko obce Nitrianske Rudno. Vodná nádrž bola postavená v roku 1951. Vodná plocha má rozlohu 0,96 km2. Slúži hlavne na kúpanie, jachting, rybolov a vodné športy. Pri nádrži je reštaurácia, turistická ubytovňa, chatová osada a autokemping.
 
Oravská | priehrada PDF Tlačiť E-mail
ImageOravská priehrada je najvyhľadávanejším turistickým centrom hornej Oravy, ktorá sa podľa miestnej rieky nazýva Biela Orava. Na južnom a juhovýchodnom brehu priehrady, okolo hlavnej dopravnej komunikácie sa nachádzajú najvýznamnejšie letné strediská rekreácie a športu - Slanická Osada a Prístav. Chaty, penzióny, hotely, reštaurácie i bufety v týchto strediskách cestovného ruchu očakávajú každoročne množstvo turistov zo Slovenska, Poľska i Čiech. 
Posledná úprava Nedeľa, 28 December 2008 23:17
Čítať celý článok...
 
Palcmanská Maša | vodná nádrž PDF Tlačiť E-mail
Palcmanská Maša je najväčšia vodná nádrž na území Slovenského raja, vytvorená na hornom toku rieky Hnilec, v kotlinovitom rozšírení údolia pod južnými skalnatými zrázmi Geráv. Na jej brehoch vyrástli ubytovacie, športové a rekreačné zariadenia. Priamo na jazere sú umiestnené zariadenia rybného hospodárstva. Pri brehoch vodnej nádrže Palcmanská Maša vznikla v roku 1933 zlúčením obcí Imrichovce a Štefánovce obec Dedinky.
 
Ružín | nádrž PDF Tlačiť E-mail
ImageVodná nádrž Ružín sa nachádza v nádhernom prostredí východného Slovenska neďaleko Košíc. Veľké jazero v tvare vykriveného "V" je už dlhú dobu vyhľadávaným miestom letnej rekreácie a aktívneho oddychu pri vode. Hĺbka vodnej nádrže v niektorých miestach dosahuje až 60m. K dispozícií návštevníkom jazera Ružín je požičovňa člnov, vodných bicyklov a ďalších športových potrieb v autokempingu Zelená perla v Košickej Belej. Autokemping je miestom, kde každoročne 30.6.-1.7. majú zraz motorkári z celého Slovenska a okolitých krajín.
Posledná úprava Nedeľa, 28 December 2008 23:15
 
Ružiná | nádrž PDF Tlačiť E-mail
ImageVodná nádrž Ružiná sa od roku 1970 stala magnetom oddychu domácich i zahraničných turistov v južnej časti stredného Slovenska. Vďaka výborným klimatickým a geografickým pomerom jej bol priradený prívlastok najteplejšia priehrada na Slovensku. V blízkosti Ružinej sa nachádzajú dve rekreačné strediská - Kotva a Divín. V okolí priehrady je množstvo rodinných chát, z ktorých niektoré ponúkajú ubytovanie na súkromí. 
Posledná úprava Nedeľa, 28 December 2008 23:17
Čítať celý článok...
 
Senecké jazerá | jazero PDF Tlačiť E-mail

ImageSenecké, alebo inak povedné - Slnečné jazerá sú výbrone vybudované dovolenkové stredisko. Senecké jazerá poskytujú oddych všetkým, ktorí chcú stráviť dovolenku pri vode a očakávajú dobré služby. Senecké jazerá sa nazývajú slnečnými i preto, že patria na Slovensku k jedným z miest, kde je najviac teplých a slnečných dní. Slnečné jazerá sú rozdelené na dve strediská: Sever a Juh. Stredisko Juh je vhodnejšie pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku v kľudnejšom prostredí. V tejto časti sú vybudované ubytovne, bungalovy a kemp pre karavany. Na pláži je tobogán a požičovňa vodných bicyklov.

Posledná úprava Nedeľa, 28 December 2008 23:22
Čítať celý článok...
 
Sĺňava | nádrž PDF Tlačiť E-mail
ImageNádrž Sĺňava je najznámejšou rekreačnou letnou oblasťou v Piešťanoch. Vodná plocha má po oboch stranách vybudované prístupové cesty, dva autokempingy - Sĺňava a Lodenica, niekoľko penziónov a hotelov, požičovne športových potrieb a celý rad doplnkových služieb. Milovníci vodných športov - vodného lyžovania, kanoistiky, veslárstva, windsurfingu a jachtárstva si prídu určite na svoje pri návšteve jazera Sĺňava.
Posledná úprava Nedeľa, 28 December 2008 23:21
Čítať celý článok...
 
Stará Myjava | vodná nádrž PDF Tlačiť E-mail
Stará Myjava je vodná nádrž vzdialená 9 kilometrov od Myjavy, v nádhernom prostredí Myjavskej pahorkatiny a Myjavských kopaníc.
Čítať celý článok...
 
Teplý vrch | vodná nádrž PDF Tlačiť E-mail
Teplý vrch sa nachádza na južnej časti stredného Slovenska približne 12 km od okresného mesta Rimavská Sobota. Vďaka príjemnému prostrediu, nádhernej prírody, množstvu turistických možností v blízkosti rekreačnej oblasti Teplý vrch ju ročne navštevuje niekoľko tisíc návštevníkov.
Čítať celý článok...
 
Vinné | jazero PDF Tlačiť E-mail
Vinianske jazero sa nachádza v katastri obce Vinné, 11 km od Michaloviec. Leží v malebnom prírodnom prostredí, obkolesené hustými lesmi, napájané prameňmi Vihorlatských vrchov. Plocha prírodného jazera je pomerne malá a vyznačuje sa mimoriadne teplou vodou.
Čítať celý článok...
 
Zelená Voda | nádrž PDF Tlačiť E-mail
ImageNádrž Zelená voda je výbornou voľbou na letnú dovolenku. Nachádza sa 2 km od Nového Mesta nad Váhom a jej výhodou je vynikajúci prístup po diaľnici, dobrá dopravná dostupnosť vlakom, autom alebo autobusom, kvalitné služby. Na Zelenej vode je dostatok ubytovacích kapacít a nachádza sa tu aj kemp. Takisto tu nie je problém so stravovaním. Zabaviť sa môžte priamo v areáli vo viacerých baroch, počas sezóny sa tu pravidelne konajú rôzne diskotéky, koncerty alebo iné zábavné akcie. Zelená voda je pre svoje možnosti zábavy vhodná hlavne pre mladých ľudí.
Posledná úprava Nedeľa, 28 December 2008 23:20
Čítať celý článok...
 
Zemplínska Šírava | priehrada PDF Tlačiť E-mail
ImagePriehrada Zemplínska Šírava má mimoriadne priaznivé podmienky na kúpanie, vodné športy a rybolov, je aj sedem vybudovaných rekreačných stredísk. V každom rekreačnom stredisku sa nachádza sieť hotelov, penziónov, chát a autokemping. Pláže sú štrkovité a trávnaté. Vo všetkých strediskách sú požičovne člnkov, vodných bicyklov a v niektorých i vodných skútrov alebo vodných lyží.
Posledná úprava Nedeľa, 28 December 2008 23:16
Čítať celý článok...
 
Zlaté Piesky Bratislava | jazero PDF Tlačiť E-mail

Jazero Zlaté piesky sa nachádza  v severovýchodnom okraji hlavného mesta Bratislava, v pokojnom a zeleňou obkolesenom prostredí. Záujemcovia o kúpanie v mimoriadne čistej vode, kde nie sú vodné rastliny, majú aj pestrú ponuku kultúrneho a spoločenského vyžitia v Bratislave. Okolo vodnej plochy sa tiahne 400 m dlhá a 30 m široká piesočná pláž. Ubytovanie je možné v blízkom hoteli alebo moteli, v chatkách autokempingu, ako aj v stanoch. O stravovacie služby sa starajú 3 reštaurácie, jedna samoobslužná reštaurácia a 20 stánkov s rýchlym občerstvením. 

Posledná úprava Sobota, 03 Január 2009 17:18
Čítať celý článok...