Nitrianske Rudno | vodná nádrž PDF Tlačiť E-mail
Nitrianske Rudno je vodná nádrž na západnom Slovensku v prievidzskom okrese na hornom toku rieky Nitrica. Nachádza sa v Rudnianskej kotline neďaleko obce Nitrianske Rudno. Vodná nádrž bola postavená v roku 1951. Vodná plocha má rozlohu 0,96 km2. Slúži hlavne na kúpanie, jachting, rybolov a vodné športy. Pri nádrži je reštaurácia, turistická ubytovňa, chatová osada a autokemping.

Vaše hodnotenia

avatar cipso
+1
 
 
kde su fotky makeeeeeeerrrr
avatar jano
0
 
 
tak,tak,bez dobrych fotiek Nas nepresvedčite!
avatar admin
0
 
 
čo vám poviem chlapci... nemáme. Skúsime zohnať nejake fotky a pridať :)....
avatar kešav
0
 
 
Admin,asi nevieš zemepis, lebo priehrada je na strednom Slovensku a nie na západnom, ako uvádzaš. Ešte niečo pre rekreantov, ak sa chcete kúpať v lete, tak si to rozmyslite, lebo je tak strašne špinavá voda z ktorej hrozia infekcie.
avatar biggy
+3
 
 
Admin chybu nespravil. To ty si sa pomýlil. Priehrada sa nachádza v okrese Prievidza. Prievidza patrí do trenčianského kraju, a TN kraj patrí do západneho slovenska! A k tej vode?? Tak to máš pravdu, na kupanie maximalne nevhodná!
avatar Mato
0
 
 
Aaaaale netrep, ak chces, kludne sa okup, ved co Ta nezabije - to Ta posilni. Ja sa tam ocvachcem vzdy a problem nemam ziaden.
avatar rasto
0
 
 
Zdravím,
zaujala ma vaša debata o tom kam patrí okres Prievidza, to že patrí do Trenčianskeho kraja v zmysle uzemného členenia nieje záväzné pre geografické umiestnenie teda to že sa nachádza na strednom slovensku. Takže v tomto sme by skor bolo potrebné používať presné definície, teda nachádza sa v Trenčianskom kraji na rozhraní západného a a stredného slovenska.
avatar rasto
0
 
 
a ku priehrade samotnej bol som tam nedávno a priznám sa, že je velmi zanedbaná, takže nič na obdyvoanie a to by stačilo ponatierať a vymalovať nič viac -(
Prihláste sa pre pridanie názoru.